Volejbalistky jsou ve finále Českého poháru

Bez ztráty setu prošly volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc přes semifinále Českého poháru. Po výhře 3:0 v Praze na Slavii porazily svého soupeře v domácí odvetě stejným poměrem a ve finále se utkají s Prostějovem, jenž rovněž v šesti sadách vyřadil Brno. Jediný finálový duel se bude hrát v pondělí 14. února od 17 hodin v olomoucké univerzitní hale.

SK UP Olomouc – VC Slavia Praha 3:0 (25, 23, 22)

Semifinálovou odvetu zahájily vysokoškolačky pod dojmem velkého náskoku hodně vlažně, rychle prohrávaly 1:6 a 9:15. Až za stavu 13:18 se vzpamatovaly, snížily na 17:18 a začala stíhací jízda. V jejím závěru za stavu 22:24 čelily Hanačky dvěma setbolům, dokázaly ale otočit na 25:24 a poté druhým proměněným setbolem definitivně rozhodly o postupujícím do pohárového finále. Další dvě sady už se dohrávaly pouze z povinnosti, Slávistky v nich byly bojovnější, jenže univerzita i přes řadu chyb prakticky neustále udržovala náskok a oba sety těsně získala ve svůj prospěch.

„O postupu bylo rozhodnuto už z Prahy, kde soupeř vyhrál jednoznačně, takže naše šance byly před odvetou v oblasti snů,“ věděl trenér Slavie Jiří Vojík. „Dnešní utkání proto postrádalo náboj. Přijeli jsme uhrát kvalitní sety a v tom úvodním jsme měli za stavu 15:9 i jistou šanci, ale bohužel ji nevyužili. Olomouc má sice lepší tým, ale kdoví, jak by se potom zápas vyvíjel,“ litoval Vojík.

Domácí kouč Jiří Teplý věděl, že diváci neviděli nijak hezký volejbal. „V Praze jsme odehráli velmi kvalitní zápas a holky dnes hrály pod dojmem, že se nemůže nic stát. Začali jsme příšerně a do hry se dostali v prvním setu až tak kolem patnácti bodů. Přesto to byl celkově z naší strany akademický volejbal a oboustranně velmi neurovnaný výkon zvlášť po tom rozhodujícím prvním setu. Jediným pozitivem kromě postupu je, že si zahrály z lavičky Mátlová s Nachmilnerovou,“ zmínil Teplý.

K finále s vysoce favorizovaným Prostějovem kormidelník univerzity dodal: „Doufám, že podáme bojovný a koncentrovaný výkon a pokusíme se o zázrak. Určitě přijde hodně lidí, už proto, že se jedná o derby, z Prostějova jezdí hodně fanoušků a z Olomouce by jich mělo taky dorazit dost, takže bude dobrá atmosféra,“ věří Jiří Teplý.

Už tento pátek čeká olomoucké volejbalistky v rámci 10. extraligového kola derby na palubovce Šternberka. Hrát se bude ve sportovní hale Ecce Homo od 17 hodin. Uvolněný sobotní termín pak volejbalové oddíly z Olomouce a Šternberka využily k uspořádání Setkání přátel volejbalu s tancem. Společenská akce s živou hudbou, plesovým parketem a tombolou se uskuteční od 19 hodin v Domě dětí a mládeže v Olomouci.

Rozhodčí: Kovář, Vojtíšek. Čas: 74 minut. Diváků: 200. SK UP: Sajdová, Viestová, Chalcarzová, Jesinová, Gregorová, M. Janečková. Libero: Maléřová. Střídaly: Mátlová, Nachmilnerová. Slavie: Ullmannová, Suchoňová, Smutná, Kočiová, Caithamlová, Ďurianová. Libero: Steinerová. Střídala: Mezerová.

Foto Miloslav Jančík

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky jsou ve finále Českého poháru"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..