Volejbalistky ladily formu na turnajích v Bělorusku

Kvalitní soupeři, ale také dlouhá cesta a pro mladé lidi ze střední Evropy už i mnohdy ne příliš standardní podmínky. S tím vším se musely vyrovnat volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc a Sokola Šternberk, které se na prahu nové extraligové sezony vydaly na mezinárodní turnaje do běloruských měst Baranoviči a Mozyr.

Turnaje v západoběloruském Baranoviči se vedle hráček Olomouce a pořádajícího šampiona své země zúčastnil třetí tým ruské nejvyšší soutěže Uraločka Jekatěrinburg, mistr Ukrajiny Chimik Južnyj a přední polský celek Bialystok. Vysokoškolačky v této elitní konkurenci sice prohrály své úvodní tři zápasy, v posledním utkání celého turnaje ale porazily Bialystok 3:0 a v konečném pořadí obsadily čtvrté místo právě před svým polským soupeřem, když jim k zisku třetí pozice chyběl ve vyrovnané tabulce jediný vyhraný set. Z turnajového prvenství se podle očekávání radovaly volejbalistky Jekatěrinburgu.

„Turnaj měl vynikající úroveň, tak kvalitní obsazení se v Česku sejde opravdu jen málokdy. Proto jsem moc rád, že udržujeme s běloruskými kluby výborné vztahy a můžeme se podobných akcí recipročně účastnit, protože se od takových soupeřů máme co naučit,“ pochvaloval si trenér Univerzity Palackého Jiří Teplý. „V utkání s domácím Atlantem Baranoviči, které jsme odehráli hned jako první, jsme se i kvůli dlouhé cestě ještě trápili, jinak ale mohu být s našimi výkony spokojen. Bylo vidět, že postupně přestáváme mít respekt z velkých jmen, což se projevilo i vítězstvím nad týmem z velmi kvalitní polské nejvyšší soutěže. Před začátkem ligy musíme dál pracovat, protože rezervy stále máme, ale jsem přesvědčen, že tento tým bude kvalitní,“ věří Teplý.

Ještě o dalších tři sta kilometrů jihovýchodněji ve městě Mozyr narazily volejbalistky Sokola Šternberk na vítěze ukrajinského poháru Volyň Luck, domácího zástupce běloruské nejvyšší soutěže Žemčužinu Polesju Mozyr a účastníka třetí ruské ligy Jaroslavnu Tutajev. Prakticky hned po vystoupení z autobusu a celodenní cestě prohrály Šternberanky s domácím celkem 1:3, o den později padly v třísetovém duelu s Luckem a na závěr turnaje rozhodly o svém třetím místě výhrou 3:0 nad Tutajevem. První místo získal po suverénních výkonech Luck se dvěma ukrajinskými reprezentantkami v sestavě.

„Jednalo se o slušně obsazený turnaj, v jehož průběhu jsme dali příležitost všem hráčkám. První zápas nechci ani příliš hodnotit, protože jsme hráli hned po dvacetihodinové cestě. Luck byl lepší než my a ohrozili jsme jej pouze kvalitnějším servisem. Proti Tutajevu jsme podali velmi dobrý výkon a protivníkovi jsme nedali žádnou šanci na odpor. Je dobré, že si holky vyzkoušely i diskomfortní podmínky, ať už dlouhou cestu, nezvyklé prostředí či tlak ze strany diváků. Určitě jim to pomůže i v soutěžních zápasech, kdy je může čekat něco podobného,“ konstatoval kouč Sokola Radomil Juřík.

Tento pátek a sobotu čeká volejbalistky Univerzity Palackého a Šternberka, které ještě doplní rakouský Linec, přípravný miniturnaj tří týmu v Olomouci.

Mezinárodní turnaj v Baranoviči
Výsledky Olomouce:

Olomouc – Baranoviči 0:3 (-14, -13, -21)
Olomouc – Jekatěrinburg 0:3 (-20, -19, -19)
Olomouc – Južnyj 1:3 (22, -23, -23, -12)
Olomouc – Bialystok 3:0 (24, 16, 24)

Sestava Olomouce:
Honková, Juliana Tiago, Kojdová, Košická, Maléřová, Nachmilnerová, Polášková, Rutarová, Tinklová, Uhrová.
Konečné pořadí:
1. Uraločka Jekatěrinburg (Rus.)
2. Chimik Južnyj (Ukr.)
3. Atlant Baranoviči (Blr)
4. SK UP Olomouc
5. AZS Bialystok (Pol.)

Mezinárodní turnaj v Mozyru
Výsledky Šternberka:

Šternberk – Mozyr 1:3 (-9, -20, 19, -6)
Šternberk – Luck 0:3 (-13, -16, -13)
Šternberk – Tutajev 3:0 (13, 15, 17)

Sestava Šternberka:
Dřímalová, Grofková, Holásková, Hronová, M. Janečková, S. Janečková, Oborná, Piňosová, Rašková, Sochorcová, Vláčilová.

Konečné pořadí:
1. Kontinium Volyň Univerzitět Luck (Ukr.)
2. Žemčužina Polesja Mozyr (Blr.)
3. TJ Sokol Šternberk
4. Jaroslavna TMZ Tutajev (Rus.)

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky ladily formu na turnajích v Bělorusku"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..