Volejbalistky Olomouce a Šternberka vstupují do play-off

Pět měsíců dosavadní práce a snažení je zapomenuto, nyní začíná zcela nová soutěž. Volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc i Sokola Šternberk vstoupí po sečtení výsledků dlouhodobé části extraligy na konci tohoto týdne do vyřazovacích bojů a hned na jejich začátku je nečeká vůbec nic snadného. Po nadstavbě šesté vysokoškolačky narazí ve čtvrtfinále na třetí a ve formě hrající Frýdek-Místek, Šternberankám se do cesty postaví domácí hegemon z Prostějova. Oba středomoravské celky zahájí svou pouť play-off venku.

Frýdeckomístecký volejbal letos zatím Olomouci nechutná. Univerzita v dosavadních dvou vzájemných duelech nesebrala ambicióznímu Sokolu ani set, nutno ale poznamenat, že vinou horšího tabulkového postavení nedostala šanci na reparát s tímto soupeřem v nadstavbové části. Oba výsledky 0:3 z pohledu Hanaček tak pocházejí ještě z loňského roku. Frýdek však svými výkony budí respekt i letos, když například dvakrát v nadstavbě zdolal Olymp a pražskému celku v závěru dlouhodobé části málem vyfoukl i druhé místo. Nakonec však jde do play-off přece jen ze třetí pozice a tudíž na šesté vysokoškolačky.

To, že Olomouc není v sérii s Frýdkem-Místkem favoritem, si uvědomuje i trenér univerzity Jiří Teplý. „Musíme se hodně snažit, abychom prošli do semifinále, což je náš cíl pro první fázi play-off. Dopředu to samozřejmě i přes naše určité oslabení nevzdáváme a uděláme vše pro to, abychom uspěli,“ říká zkušený kouč.
Jeho tým však tentokrát čeká skutečně zdatný protivník. „Soupeř je velmi kvalitní, což prokázal i dvěma posledními výhrami nad pražským Olympem a vůbec svými výkony v celé nadstavbové části. Má vyrovnaný kádr posílený zahraničními hráčkami, který už si dokázal sednout. Nečeká nás vážně nic snadného,“ ví Teplý.

Čtvrtfinále extraligy volejbalistek Frýdek-Místek – Olomouc
1. utkání:
sobota 21. března (17:00, Frýdek-Místek)
2. utkání: neděle 22. března (18:00, Frýdek-Místek)
3. utkání: středa 25. března (17:00, Olomouc)
případné 4. utkání: čtvrtek 26. března (17:00, Olomouc)
případné 5. utkání: sobota 28. března (17:00, Frýdek-Místek)

Čtvrtfinálová série mezi Prostějovem a Šternberkem vzhledem k páteční předehrávce na palubovce úřadujícího mistra celé letošní play-off zahájí a zároveň se všeobecně předpokládá, že bude také ze všech nejkratší. Vždyť český suverén se sestavou prošpikovanou řadou zahraničních hvězd ztratil v dosavadním průběhu extraligového ročníku jen pět setů a jediný bod, zatímco daleko skromnější hanácký tým z nejmenšího ligového města u nás proklouzl do vyřazovacích bojů z poslední možné, osmé příčky. Karty jsou tedy rozdány jasně.

„Play-off je vždy vrcholem sezony a my se na něj připravujeme už dva týdny. Přesto otázka v tomto měření sil nezní, kdo postoupí dál, ale jak obstojí Šternberk. Anebo ještě jinak: ‚nepodělají‘ se šternberská děvčata ze soupeře, který má pravděpodobně nejsilnější tým ve své historii?“ uvažuje kouč Sokola Martin Hroch, jenž však zároveň věří, že odpověď zní ne. „Družstvo Prostějova složené ze zkušených zahraničních hráček, doplněné o špičkové české volejbalistky a ještě vyšperkované Kubánkou Simonovou, je opravdu tvrdý oříšek. Ale i naše hráčky už během sezony předvedly, že se dokáží vyrovnat s překážkami, které jim tento soutěžní ročník postavil. Poslední tréninkový týden ovšem náš tým strávil spíše léčením bolístek než s volejbalovým míčem. Bohužel v sérii nebudeme moci počítat se zraněnou Jurčíkovou, ale jsem přesvědčen, že mladé hráčky ukáží své odhodlání se prosadit. Samozřejmě se budeme moci opřít o hráčky, které během nadstavbové části prokázaly výkonnostní vzestup a které budou dirigované zkušenou Eliškou Ticháčkovou.

Po dvou zápasech v Prostějově přivítáme úspěšný celek z Champions League na naší palubovce. Přijďte nás podpořit a uvidíte, že i my umíme kousat,“ zve fanoušky už na příští středu Hroch.

Čtvrtfinále extraligy volejbalistek Prostějov – Šternberk
1. utkání:
pátek 20. března (17:00, Prostějov)
2. utkání: sobota 21. března (17:00, Prostějov)
3. utkání: středa 25. března (17:00, Šternberk)
případné 4. utkání: čtvrtek 26. března (17:00, Šternberk)
případné 5. utkání: sobota 28. března (17:00, Prostějov)

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky Olomouce a Šternberka vstupují do play-off"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..