Volejbalistky Olomouce a Šternberka zahájily společnou přípravu s řadou nových jmen

Jako již tradičně zahájily na začátku srpna společnou přípravu na novou sezonu spojené kádry extraligových volejbalistek Univerzity Palackého Olomouc a Sokola Šternberk. Ve velké tréninkové skupině pod vedením šéftrenéra Jiřího Teplého se do nabírání fyzické i herní kondice zapojilo také několik nových hráček zajímavých jmen. Jiné už naopak v obou hanáckých družstvech neuvidíme.

Začátek přípravy olomouckých a šternberských volejbalistek přinesl jako každý rok testy fyzické připravenosti, výběhy v terénu na Kopečku, tréninky s míčem v domácím prostředí, ale i exhibiční zápas ve sportovním středisku Univerzity Palackého ve východočeských Pastvinách a oblíbenou „čunču“ sehranou zde s žákyněmi obou klubů, které rovněž vstoupily do přípravy na novou sezonu.

Z loňských týmů již u toho nebyly chorvatská blokařka Beta Dumančićová, slovenská univerzálka Paula Kubová, libera Simona Hronová a Tereza Matoušková, nahrávačka Michaela Zatloukalová, blokařky Michaela Jurčíková a Lucie Navarová či smečařky Simona Čudová a Eva Beránková. „Na bloku jsme posílili o českou reprezentantku Nikol Sajdovou, která u nás už dříve působila, na nahrávce o Šárku Kubínovou z Přerova a Kubovou na učku nahradí členka širšího kádru bulharského národního výběru Boyana Andreevová,“ připomněl kouč Teplý již dříve ohlášené posily. „K tomu se ze zahraničí vrací zkušená smečařka Lenka Oborná a do kádru žen zařazujeme i talentované Lucii Hanouskovou, Michaelu Maturovou, Báru Obornou a Gabrielu Orvošovou, které k nám posouvá naše mládežnické centrum pod vedením Jana Drešla,“ zmínil Teplý.

Zatím poslední posilou nově se formujícího kádru je chorvatská blokařka Bernarda Cutuková. „Doporučil nám ji stejný agent jako Betu Dumančićovou, takže věříme, že i její angažmá u nás bude trefou do černého,“ řekl Jiří Teplý na adresu pětadvacetileté a 188 centimetrů vysoké hráčky se zkušenostmi z prestižní italské nejvyšší soutěže, v níž nastupovala za Modenu.

První velkou herní prověrkou volejbalistek Olomouce a Šternberka bude domácí mezinárodní turnaj O pohár rektora UP, který hostí olomoucká univerzitní hala od 9. do 11. září. Následovat pak budou také již tradiční turnaj v Bělorusku, Mizuno Cup v hale pražského Olympu a stejně jako vloni i přátelské utkání Olomoučanek se špičkovým družstvem z Číny.

Text: Adam Fritcher.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky Olomouce a Šternberka zahájily společnou přípravu s řadou nových jmen"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..