Volejbalistky Olomouce byly druhé v Bratislavě, Šternberk třetí v Praze

Poslední turnajové prověrky před blížícím se začátkem nového soutěžního ročníku absolvovaly o uplynulém víkendu volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc a Sokola Šternberk. Vysokoškolačky na bratislavském turnaji skončily druhé, když zdolaly i svého soupeře z evropského Poháru CEV Linec, Šternberanky obsadily v Praze na Olympu třetí příčku.

Turnaje v Bratislavě se kromě pořádající Slávie UK a rakouského pohárového zástupce Lince zúčastnilo ještě Královo Pole Brno. Hanačky nejprve zdolaly domácí celek 3:1, poté podlehly Brnu 2:3, přestože v tiebreaku vedly už 10:5, a druhé místo na turnaji vybojovaly díky závěrečné výhře 3:1 nad Lincem.

„Opět jsme se střetli s kvalitními družstvy, takže účast na turnaji splnila svůj účel. Úvodní dva zápasy odnahrávala obvyklá náhradnice Markéta Uhrová, až proti Linci jsme měli k dispozici první nahravačku Veroniku Tinklovou. Výsledky odpovídají tomu, na co jsme aktuálně měli,“ uvedl trenér univerzity Jiří Teplý, pro jehož tým to byl poslední přípravný turnaj před ostrým startem extraligových bojů. „Maximálně si ještě s někým smluvíme přátelský zápas, uvidíme podle situace,“ poznamenal zkušený kouč.

Jeho svěřenkyně se v Bratislavě utkaly i s rakouským Lincem, tedy týmem, s nímž budou ve druhé polovině října bojovat o postup v evropském CEV Cupu. „Je to takový živý nadšený tým s kvalitní hrou v poli, tím umí být nepříjemný. Je potřeba jej zatlačit servisem, odblokovat a účinně útočit,“ shromažduje si poznatky před evropskou bitvou Teplý.

Šternberský Sokol na turnaji pořádaném pražským Olympem nejprve bez své nejzkušenější volejbalistky, nahravačky Elišky Ticháčkové prohrál s domácím týmem 1:3 a poté už s Ticháčkovou v sestavě těsně podlehl Ostravě 2:3 a zdolal Frýdek-Místek 3:1. V konečném účtování z toho bylo třetí místo.

„Zpočátku jsme měli problémy s přihrávkou, s dalšími zápasy se to postupně zlepšovalo. Na Ostravu už jsme herně měli a s Frýdkem jsme podali náš nejlepší výkon na turnaji. Celkově to z naší strany bylo bojovné a snaživé, ale ukázalo nám to i rezervy, na nichž musíme ještě pracovat, hlavně na příjmu a servisu,“ hodnotil turnajové vystoupení Šternberanek jejich kormidelník Radomil Juřík, jehož celek čeká před začátkem ligy minimálně ještě jeden přátelský duel s Přerovem.

Novou extraligovou sezonu zahájí Olomoučanky ve čtvrtek 17. října prestižním derby na palubovce Přerova, Šternberk ve stejném termínu přivítá od 17 hodin ve své hale Ecce Homo tým Králova Pole Brno.

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky Olomouce byly druhé v Bratislavě, Šternberk třetí v Praze"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..