Volejbalistky Olomouce byly na turnaji v Baranoviči třetí, Šternberk v Mozyru druhý

Na dlouhou cestu na turnaje v běloruských městech Baranoviči a Mozyr vyrazily v polovině minulého týdne společně volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc a Sokola Šternberk. Po více než tisícikilometrové pouti čekaly oba celky shodně zápasy se třemi protivníky. Vysokoškolačky uspěly jednou a skončily v Baranoviči třetí, Sokol se díky dvěma výhrám radoval v Mozyru z druhého místa.

Kvalitnější obsazení měl mezinárodní turnaj v Baranoviči, a to především díky ruské Uraločce Jekatěrinburg, jednomu z nejlepších ženských volejbalových družstev současnosti. Právě s tímto elitním celkem a pozdějším vítězem celého turnaje se Olomoučanky utkaly hned první den a podle očekávání prohrály 1:3. „Získaný set s takovým soupeřem je ale pro nás úspěchem a vážíme si jej,“ upozornil trenér univerzity Jiří Teplý.

Jeho svěřenkyně pak stejným poměrem podlehly druhému týmu minulého ročníku běloruské nejvyšší soutěže Atlantu Baranoviči a na závěr svého pobytu zdolaly v přímém souboji o třetí turnajovou příčku Brest 3:2. „Byl to pro nás užitečný turnaj s kvalitními protivníky. O síle Uraločky je zbytečné mluvit, Baranoviči bylo před předchozím stříbrným ročníkem třikrát běloruským mistrem a znovu nahoru jde i Brest, kterému se vrátily některé opory. My jsme ještě nebyli kompletní, hráli jsme v poněkud improvizované sestavě, takže výsledky tomu odpovídají,“ hodnotil olomoucké vystoupení v Bělorusku Teplý.

Jeho tým čeká hned o nadcházejícím víkendu turnaj v italském Sanremu. A Hanačky se zde ocitnou v ještě elitnější společnosti než v Baranoviči. Jejich soupeři budou italské celky Novara a Forli a ruský Petrohrad.

Volejbalistky Šternberka zahájily turnaj v běloruském Mozyru smolnou prohrou s domácím družstvem, jemuž sice podlehly na kluzkém povrchu za hranicí regulérnosti zdánlivě hladce 0:3, jenže v úvodní sadě měly dva setboly a ve druhé dokonce tři. Za špatně připravenou palubovku, na níž hrozilo vážné zranění, se domácí po utkání Šternberským sami omlouvali. Další turnajové dny však pořadatelé hrací plochu upravili do přijatelné podoby (dokonce prý za použití lepkavého piva) a hráčky Sokola po výrazně zlepšeném výkonu slavily vítězství nad dvěma celky z druhé ruské ligy – Serepuchov porazily 3:0 a Tutajev 3:1. Turnajové prvenství připadlo domácímu Mozyru, Šternberk byl druhý, Tutajev třetí a Serepuchov poslední.

„Až na první nevydařený zápas ovlivněný i vnějšími podmínkami jsem s vystupováním týmu na hřišti i mimo ně velmi spokojený. Ale i zkušenost z duelu s Mozyrem na kluzkém povrchu nám hodně dá, hráčky se naučí, jak se vyrovnávat s nepříznivými podmínkami. Turnaj nám každopádně znovu potvrdil, že jsme na správné cestě a v lize to může být velmi zajímavé,“ neskrýval spokojenost kouč šternberského Sokola Radomil Juřík.

Další prověrkou Šternberanek před blížící se extraligovou sezonou bude na začátku října turnaj pořádaný pražským Olympem.

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky Olomouce byly na turnaji v Baranoviči třetí, Šternberk v Mozyru druhý"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..