Volejbalistky Olomouce i Šternberka opět prohrály

Rok 2014 volejbalistkám Univerzity Palackého Olomouc a Sokola Šternberk zatím příliš mnoho štěstí nepřináší. Vysokoškolačky po porážce 1:3 v Praze na Olympu prohrály stejným poměrem také doma s týmem Králova Pole, Šternberk neuhrál ani set doma proti Přerovu a nyní také v Ostravě, když v úvodní sadě promarnil výhodu setbolu.

Po porážce na Olympu si chtěly Olomoučanky napravit reputaci před vlastním publikem proti Brnu, v úvodních dvou setech však jen neustále dotahovaly náskok bojovného protivníka. V první sadě univerzita rychle prohrávala 2:8 a ztrátu už nesmazala, začátek druhého dějství byl sice vyrovnanější, ale v jeho polovině se hra Olomouce zcela sesypala. Královo Pole rázem vedlo 21:12 a nakonec povolilo domácím jen šestnáct míčů.

Poprvé v utkání Hanačky vedly až za stavu 11:10 ve třetím setu. Ve vyrovnané koncovce domácí družstvo získalo rozhodující náskok z 21:19 na 23:21 a dokázalo snížit. Jenže čtvrtá sada už se opět podobala prvním dvěma. Brňanky byly na koni, vysokoškolačky pouze marně dotahovaly jejich vedení a tři body si nakonec po zásluze připsal hostující tým.

„Čekal jsem těžký zápas, protože Olomouc patří ke špičce české ligy. My jsme ale hráli dobře a soupeř dělal pro něj neobvyklé chyby, což byl jeden z hlavních důvodů našeho úspěchu. Přitom jsme dnes příliš kvalitně neservírovali a neblokovali, tyto činnosti musíme zlepšit,“ mínil americký kouč Brna Andre Christopher Gonzales.
Domácí kormidelník Jiří Teplý si nemohl nevšimnout toho, jak jeho svěřenkyním v novém roce odešla výborná forma z prosince. „Zatímco na konci minulého roku jsme nedělali téměř chyby, museli jsme k nim být donuceni, tak teď jich děláme až příliš moc. Podle mě je to o přístupu hráček, ten rozdíl byl dnes na obou stranách markantní. Velkou rezervu máme v nasazení, koncentrovanosti a také v komunikaci. Zatímco soupeř nás trápil servisem, ten náš byl téměř komický. K tomu nám s výjimkou Šenkové nehrají krajní hráčky, pouze se účastní a jedna to sama neuhraje,“ konstatoval Teplý.

Ve čtvrtek 16. ledna čeká olomoucké volejbalistky první utkání semifinále Českého poháru. Ve sportovní hale UP na Lazcích se domácímu týmu postaví od 17 hodin obhájce trofeje a tuzemský suverén Prostějov.

SK UP Olomouc – VK Královo Pole 1:3 (-22, -16, 22, -21)
Rozhodčí:
Renčín, Kavala. Čas: 108 minut. Diváků: 250
Sestava Olomouce: Košická, Murčinková, Napolitano Šenková, H. Kojdová, Tomášeková, Tinklová. Libero: Dreksová. Střídaly: Mátlová, P. Kojdová, Rutarová, Uhrová
Sestava Brna: Michalíková, Vyklická, Širůčková, Toufarová, Onderková, Nálezková. Libero: Chlumská

Na rozdíl od mdlého domácího výkonu proti Přerovu šternberské volejbalistky v úvodním setu na palubovce nevyzpytatelné Ostravy bojovaly a držely s domácím celkem krok. Ve vyrovnané koncovce měly dokonce jako první setbol, jenže neuspěly, následně sice ubránily dvě stejné výhody soupeře, ale Ostravanky nakonec přímým bodem z podání urvaly sadu ve svůj prospěch. V dalších dvou částech duelu už tempo diktovaly domácí hráčky a Sokol pouze marně dotahoval jejich náskok. Ve třetím setu sice dokázal téměř dorovnat úvodní ztrátu 0:5 a 1:6, drama se však nakonec v ostravské hale nekonalo.
„Z naší strany výborný a bojovný první set s příkladným vykrýváním. Přišli jsme o něj až v koncovce, kdy se štěstí přidrželo domácího týmu. Kdybychom byli úspěšnější my, možná by se duel vyvíjel jinak. Pak už nás protivník tlačil servisem a my jsme vcelku špatně přihrávali. V útoku se prosazovala pouze Simona Janečková, kdežto na kůlech jsme měli problémy. Nepomohlo ani prostřídání během druhé sady,“ hodnotil trenér Sokolek Radomil Juřík.
Nyní už se mohou šternberští fandové těšit na sobotu 18. ledna, kdy se v hale Ecce Homo představí v rámci 16. ligového kola domácí hegemon Prostějov. Hrát se začne tradičně v 17 hodin.

TJ Ostrava – TJ Sokol Šternberk 3:0 (26, 16, 19)
Rozhodčí:
Vojtíšek, Slezák. Čas: 75 minut. Diváků: 100
Sestava Ostravy: Valková, P. Polášková, Zemanová, Michalkiewiczová, Starzyková, Nachmilnerová. Libera: Elblová, Poláčková. Střídaly: Kukučová, Pinková
Sestava Šternberka: Sochorcová, Ticháčková, L. Polášková, Holásková, S. Janečková, M. Janečková. Libero: Hronová. Střídaly: Oborná, Jurčíková, Zemánková

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky Olomouce i Šternberka opět prohrály"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..