Volejbalistky Olomouce i Šternberka si připsaly třísetové výhry

Úspěšné bylo pro volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc i Sokola Šternberk 6. kolo nadstavbové části extraligy. Vysokoškolačky v něm doma porazily svého souseda v tabulce Sokol Frýdek-Místek 3:0 a utekly svému soupeři již o sedm bodů. Šternberanky rovněž ve třech setech zvítězily v Brně nad posledním Sportovním gymnáziem a do play-off půjdou již zcela jistě ze sedmé pozice.

Asi klíčový zápas s Frýdkem-Místkem v bitvě o třetí místo před blížícími se vyřazovacími boji začaly podstatně lépe domácí Olomoučanky, které rychle vedly 6:1, soupeře už nenechaly ztrátu úplně smazat a v závěru setu své vedení ještě navýšily. Také ve druhém dějství měla bodově neustále navrch univerzita, tentokrát ale bylo skóre podstatně vyrovnanější. Klíčový okamžik přišel až v koncovce za stavu 22:21, kdy Hanačky třemi body v řadě rozhodly o zisku setu ve svůj prospěch. A když domácí družstvo otočilo v úvodu třetí sady z 3:5 na 15:7, bylo o tom, že třetí Olomouc v tabulce odskočí čtvrtému Frýdku-Místku už na rozdíl sedmi bodů, v podstatě rozhodnuto.

„Domácí tým byl lepší ve všech činnostech, my jsme se trápili zejména v zakončení,“ hodnotila utkání stručně trenérka poraženého celku Alexandra Dedková.

„Bylo to, dá se říci, povinné vítězství, pokud jsme chtěli pomýšlet na třetí místo. První set byl pro nás jednoduchý, dobře jsme servírovali, soupeře jsme zatlačili a nepřipustili jsme žádnou komplikaci. Rozhodující byla druhá sada, v níž jsme začali hodně volněji, podstatně hůř jsme podávali a udělali jsme i hodně chyb. Soupeř se pomalu dostával ke své oblíbené hře, ale naštěstí jsme uhráli koncovku a pak už to bylo rozhodnuté. Střídání, která jsme udělali, družstvo uklidnila. Hráčkám, které šly ven, se tentokrát moc nedařilo,“ uvedl kouč Univerzity Palackého Jiří Teplý.

Další ligový zápas odehrají Olomoučanky už v úterý 25. února. V Prostějově se od 17 hodin postaví v dohrávce 22. soutěžního kola domácímu suverénovi české volejbalové scény.

SK UP Olomouc – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (16, 21, 16)
Rozhodčí:
Krtička, Z. Grabovský. Čas: 69 minut. Diváků: 250
Sestava Olomouce: Tinklová, H. Kojdová, Murčinková, Napolitano Šenková, P. Kojdová, Tomášeková. Libero: Dreksová. Střídaly: Rašková, Košická
Sestava Frýdku-Místku: Dudová, Melicharová, Mukařovská, Kubová, K. Závodná, V. Závodná. Libero: Spáčilová. Střídaly: Kavková, I. Vašinová

Šternberský trenér Radomil Juřík nasadil v Brně proti poslednímu celku tabulky od začátku zápasu mladé Jurčíkovou a Šenkovou, druhou polovinu utkání pak odnahrávala dorostenka Zemánková. Sportovní gymnázium, které v této extraligové sezoně ještě nebodovalo, nedalo tentokrát svou kůži rozhodně lacino; ve všech třech setech domácí tým zpočátku o několik bodů vedl a Sokol musel vítězství v jednotlivých sadách dobývat až v dramatických koncovkách. Ve druhém dějství mělo Brno dokonce setbol, který ale neproměnilo, a na ligový úspěch musí čekat i nadále.

„Pozitivem je vedle tříbodové výhry to, že jsme mohli vyzkoušet v ostrém utkání mladé hráčky. Jinak to z naší strany příliš vydařený zápas nebyl. Přestože jsme zvítězili opticky snadno 3:0, byl to dlouhý a náročný duel,“ konstatoval Radomil Juřík.

Ve čtvrtek 27. února čeká volejbalistky Sokola jejich poslední domácí zápas v nadstavbové části letošního ročníku extraligy. V hale Ecce Homo Šternberanky od 17 hodin přivítají lídra druhé výkonnostní skupiny Ostravu.

VK SG Brno – TJ Sokol Šternberk 0:3 (-23, -26, -23)
Rozhodčí:
Kostka, Trumpeš. Čas: 85 minut. Diváků: 50
Sestava SG Brno: Pospíšilová, Beránková, Chvátalová, Tesařová, Matoušková, Hudylivová. Libero: Uhlířová. Střídaly: Kurková, Suchá, Hrazdírová, Hrabová, Podhrázká
Sestava Šternberka: Sochorcová, Ticháčková, Šenková, Jurčíková, S. Janečková, M. Janečková. Libero: Hronová. Střídaly: Oborná, Polášková, Zemánková, Holásková

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky Olomouce i Šternberka si připsaly třísetové výhry"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..