Volejbalistky Olomouce i Šternberka zahájily nadstavbu vítězně

Úspěšně vstoupily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc i šternberského Sokola do nadstavbové části extraligové soutěže. Šternberanky v jejím prvním kole zastavily sérii pěti porážek v řadě a doma porazily SG Brno 3:0. Vysokoškolačky po dvou takřka senzačních obratech udolaly domácí Frýdek-Místek a díky výhře 3:2 berou dva body.

Univerzita Palackého se ve Frýdku musela obejít bez indisponované Murčinkové a během zápasu přišla i o zraněnou Helenu Kojdovou. Už tak křehká sebedůvěra Hanaček dostala další citelné rány a výsledkem byly až příliš snadno ztracené úvodní dvě sady – 14:25 a 13:25. Jenže pak se hosté obdivuhodně zvedli a ve třetím dějství oplatily domácímu Sokolu stejnou mincí, když mu povolily uhrát jen patnáct bodů.

Také úvod čtvrtého setu patřil olomouckým volejbalistkám, které vedly 5:0 a 10:5, ale v obou případech svůj náskok ztratily a o zisku prvního bodu a prodloužení duelu musely rozhodnout až v koncovce. Tiebreak však vysokoškolačky zahájily děsivě, prohrávaly 0:6, jenže pak předvedly další zmrtvýchvstání, srovnaly na 7:7, v závěru samy převzaly iniciativu a po třetím proměněném mečbolu pro sebe doslova urvaly i druhý, prémiový bod za výhru v pěti setech.

„Ze začátku to byl z naší strany velmi nervózní výkon, v úvodu třetího setu jsme však několikrát soupeře zablokovali, zlepšili přihrávku a začali se zvedat. Nejdůležitější kromě dvou bodů je to, že jsme se dvakrát dokázali dostat z těžké situace, to by nám mohlo pomoct. Tým konečně ukázal vnitřní sílu a vůli porvat se s nepříznivým vývojem,“ kvitoval kouč univerzity Jiří Teplý.

Ve druhém nadstavbovém kole extraligy budou mít Olomoučanky volno. Svému publiku se tak představí v sobotu 8. února, kdy od 17 hodin přivítají v univerzitní sportovní hale brněnské Královo Pole.

TJ Sokol Frýdek-Místek – SK UP Olomouc 2:3 (14, 13, -15, -20, -12)
Rozhodčí:
Dziacký, Kavala. Čas: 118 minut. Diváků: 300
Sestava Frýdku-Místku: Kubová, Melicharová, V. Závodná, Dudová, Holišová, Mukařovská. Libero: Spáčilová. Střídaly: I. Vašinová, Kavková, K. Závodná
Sestava Olomouce: H. Kojdová, Rutarová, P. Kojdová, Napolitano Šenková, Tomášeková, Tinklová. Libero: Dreksová. Střídaly: Mátlová, Košická, Rašková

Šternberanky, které za sebou měly tíživou šňůru pěti prohraných zápasů bez jediného získaného setu, začaly proti poslednímu celku tabulky možná pod jejím vlivem nervózně, a přestože se v úvodní sadě dvakrát dostaly do nadějného vedení (15:10, 21:17), svou výhru musely vybojovat až dvěma body od stavu 23:23. Druhé dějství Sokol převážil na svou stranu při servisu Ticháčkové, kdy se skóre měnilo z 11:9 na 18:9. A když ve třetí části vyhrával Šternberk pro změnu po podání Sochorcové 13:5, bylo o přerušení jeho nelichotivé série i zisku tří bodů rozhodnuto.

„V prvním setu jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. Šternberk nám několikrát sám nabídl vítězství, o které jsme se připravili vlastními chybami. V dalším průběhu už byl protivník jednoznačně lepší, ovšem nikoliv vlastní hrou, ale našimi chybami,“ zlobil se trenér Brňanek Ondřej Marek.

„Byli jsme favority zápasu, i když jsem si na svazových stránkách četl vyjádření trenéra soupeře, že si k nám určitě jedou pro první body v sezoně. Jsem strašně rád, že se jim to nepodařilo,“ radoval se šternberský kormidelník Radomil Juřík. „Nám hodně dlouho trvalo, než jsme se dostali do zápasu, vlastně celý první set, který jsme nakonec vyhráli. Zvrat v utkání způsobila dnes nejlepší hráčka Eliška Ticháčková, která svým servisem úplně rozvrátila hru Brna. Pak v tom pokračovaly i Oborná a Holásková a my jsme konečně začali hrát volejbal, jak má vypadat. Ve druhém a třetím setu nebylo vůbec pochyb o tom, kdo vyhraje,“ doplnil Juřík.

Příští čtvrtek čeká volejbalistky Sokola cesta na palubovku lídra nadstavbové skupiny II Ostravy. Hrát se zde začne v 18 hodin.

TJ Sokol Šternberk – VK SG Brno 3:0 (23, 14, 10)
Rozhodčí:
Kovář, Zimmermann. Čas: 62 minut. Diváků: 200
Sestava Šternberka: Ticháčková, Polášková, Holásková, S. Janečková, M. Janečková, Sochorcová. Libero: Hronová. Střídala: Oborná, Šenková, Zemánková
Sestava Brna: Hrazdírová, Hudylivová, M. Kurková, Boušková, Nová, Suchá. Libero: Uhlířová. Střídaly: Kalhousová, Adamčíková, Meidlová, Šimáňová, Vaňková

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky Olomouce i Šternberka zahájily nadstavbu vítězně"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..