Volejbalistky Olomouce jdou na Olymp

Bývaly to přímé souboje o medaile, letos se však volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc a Olympu Praha střetnou už v úvodní sérii play-off. Jeden z nejlepších českých celků posledních desetiletí, jenž má svůj domovský stánek v pražských Vršovicích, totiž letos v dlouhodobé části extraligy skončil až sedmý, a tak narazí na druhé vysokoškolačky již ve čtvrtfinále. První zápas série hrané na tři vítězství se uskuteční v olomoucké sportovní hale na Lazcích tuto sobotu od 17 hodin.

Olymp se letos překvapivě neprobojoval do lepší nadstavbové skupiny, kam na jeho úkor těsně postoupil Frýdek-Místek, takže konečné sedmé místo před play-off bylo jeho reálným maximem. Z tohoto důvodu se Pražanky střetly s Univerzitou Palackého v probíhající sezoně v rámci ligových zápasů pouze dvakrát a oba duely skončily jasným třísetovým triumfem Hanaček. Jejich trenér Jiří Teplý přesto, nebo možná právě proto varuje před podceněním tradičního protivníka. „Olymp patří dlouhodobě k nejkvalitnějším a nejlepším účastníkům extraligy. Letošní sezona mu zatím příliš nevychází, i tak ale musíme brát sérii s ním velmi vážně. Navíc máme za sebou mimořádně náročný program, ale věřím, že se nám podaří dobře zregenerovat a na čtvrtfinále se připravit. Tým je hodně zkušený a měl by to zvládnout,“ je přesvědčen Teplý.

Ten zároveň upozorňuje na to, že i přes velké výprodeje z posledních let zůstala v pražském celku řada výborných volejbalistek. „Třeba Melicharová nebo Šimáňová. Navíc se celý Olymp opírá o kvalitní servis, proto bude důležité, abychom dobře přihrávali,“ nabádá zkušený kouč.

V jednotlivých sériích play-off letošního extraligového ročníku se domácí a venkovní zápasy střídají po jednom. Proto je mezi dvěma duely vždy minimálně jednodenní pauza. Po sobotním olomouckém čtvrtfinále se tak druhý souboj o postup mezi nejlepší čtyřku uskuteční až v úterý 20. března v Praze a série se vrátí zase ve čtvrtek na Hanou. Tam by teoreticky mohla také skončit, v opačném případě se bude pokračovat příští sobotu čtvrtým zápasem na Olympu. Definitivně poslední a rozhodující páté střetnutí by v úterý 27. března hostila sportovní hala Univerzity Palackého.

Čtvrtfinále extraligy volejbalistek VK UP Olomouc – PVK Olymp Praha
1. utkání:
sobota 17. března (17.00, Olomouc)
2. utkání: úterý 20. března (17.00, Praha)
3. utkání: čtvrtek 22. března (17.00, Olomouc)
případné 4. utkání: sobota 24. března (17.00, Praha)
případné 5. utkání: úterý 27. března (17.00, Olomouc)

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky Olomouce jdou na Olymp"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..