Volejbalistky Olomouce mají bod z Olympu, Šternberk prohrál doma s Ostravou

Úvodní kolo nadstavbové části extraligy volejbalistek nezačalo pro týmy z Olomoucka nejlépe. Zatímco ale Univerzita Palackého může považovat bod za prohru 2:3 na palubovce druhého celku soutěže Olympu Praha ještě za zisk, Sokol Šternberk domácí porážkou 0:3 s Ostravou nechal svého protivníka v boji o play-off vyrovnat vzájemné bodové skóre a bude se muset hodně snažit, aby se do vyřazovacích bojů dostal.

První set pražského duelu byl oboustranně nevyrovnaný a obě družstva bodovala ve šňůrách; vysokoškolačky vedly 8:4, vzápětí ztrácely 10:12, aby poté znovu vyhrávaly 15:12. V koncovce Olymp vedl 18:16, od stavu 19:19 už však neuhrál ani jeden bod. Ve druhém dějství si hosté udržovali mírné vedení až do stavu 17:15, pak ale Olymp několikrát zablokoval olomoucké útoky, Hanačky navíc přidaly několik nevynucených chyb a domácí celek srovnal poměr setů.

Přetahovaná o každou výměnu pokračovala i ve třetí části utkání, v níž koncovku zvládly od stavu 16:16 lépe útočící Olomoučanky a měly k celkovému vítězství rázem blíž. Jenže ve čtvrtém setu Olymp otočil z 12:14 na 19:14 ve svůj prospěch, hosté sice ještě dokázali odvrátit tři setboly a srovnat na 24:24, ale poslední dvě výměny patřily Pražankám. V tiebreaku šel Olymp rychle do vedení 6:2, univerzita vyrovnala na 11:11, za stavu 14:13 odvrátila i mečbol soupeře, ten druhý však už znamenal konec více než dvouhodinové bitvy a radost domácího týmu. Olomouc má alespoň bod za porážku v pěti sadách.

„Bod z Olympu je určitě cenný, ale převládá spíše zklamání, protože jsme mohli mít i tři. Bylo to vyrovnané utkání, na výměny jsme dokonce těsně vyhráli. Stačilo, aby celý tým udržel v průběhu zápasu kvalitní servis, na čemž jsme v poslední době hodně pracovali. Bohužel se to podařilo jen Košické, u ostatních se střídaly lepší a horší momenty. Proto si nevezeme vítězství,“ konstatoval trenér Univerzity Palackého Jiří Teplý.

„Bylo to nesmírně těžké utkání, nedařilo se nám na útoku, především Patočkové, Hodanové, Sládkové a Kvapilové. Žádná z nich se nedostala nad 25 procent úspěšnosti. Proto byl volejbal upracovaný s dlouhými rozehrami. Přesto si tohoto vítězství nesmírně ceníme, protože vyhrát s těmito procenty svědčí o síle družstva. Dobrý byl naopak náš servis a obrana na síti. Chválím Mlejnkovou a Dostálovou,“ hodnotil zápas trenér Olympu Stanislav Mitáč.

Ve druhém kole extraligové nadstavby přivítají vysokoškolačky družstvo Přerova. Hrát se bude v olomoucké univerzitní hale v sobotu 9. února od 17 hodin.

PVK Olymp Praha – SK UP Olomouc 3:2 (-19, 21, -22, 24, 14)
Rozhodčí:
Večeřa, Velinov. Čas: 126 minut. Diváků: 150
Sestava Olympu: Mlejnková, Mudrová, Halbichová, Kvapilová, Sládková, Patočková. Libero: Dostálová. Střídaly: Hodanová, Škrampalová
Sestava Olomouce: Košická, Piňosová, Vanžurová, Kojdová, Nachmilnerová, Tinklová. Libero: Maléřová. Střídaly: Rutarová, Rašková, S. Janečková, Polášková

Ve vyrovnaném prvním setu šternberského duelu se oba celky dostaly maximálně do dvoubodového vedení. O něco málo navrch měl sice dlouho domácí Sokol, jenže v koncovce ztratil svou výhodu a prohrával 22:24. Dva setboly soupeře pak sice ještě dokázal zlikvidovat,

ale po tom třetím a výsledku 24:26 prohrával 0:1. Druhé dějství domácím volejbalistkám vůbec nevyšlo, od začátku tahaly za kratší konec a nakonec podlehly svému přímému soupeři v boji o play-off jasně 17:25. Ve třetím dějství vyhrávaly Šternberanky ještě 16:13, 18:16 a 21:20, Ostrava však poté při servisu zkušené Elblové uhrála pět výměn v řadě a veze si z Hané tři veledůležité body.

„Hráli jsme dnes zodpovědně a s nasazením. Měli jsme větší touhu po vítězství než soupeř, i když Šternberk hrál v některých fázích dobře, hlavně v některých fázích prvního a třetího setu. V tom druhém jsme zase my výborně odservírovali,“ konstatoval trenér vítězných Ostravanek Zdeněk Pommer.

Podle kouče šternberského celku Radomila Juříka rozhodlo o výsledku větší nasazení vítězného hostujícího družstva: „Čekal jsem, že v boji o play-off předvedeme delší, bojovnější a napínavější zápas. Ostrava nás ale přehrála ve všech činnostech, neohrozili jsme ji ani servisem. Jediným plusem byl z naší strany útok středových hráček. Měli jsme však špatnou obrannou hru na síti i v poli a nedodrželi jsme taktické pokyny,“ zlobil se Juřík.

Příští týden se Šternberanky představí na palubovce posledního celku extraligy SG Brno. Utkání začne v jihomoravské metropoli v sobotu 9. února v 19 hodin.

TJ Sokol Šternberk – TJ Ostrava 0:3 (-24, -17, -21)
Rozhodčí:
Kostka, Z. Grabovský. Čas: 78 minut. Diváků: 200
Sestava Šternberka: Dřímalová, Oborná, Holásková, Římská, M. Janečková, Sochorcová. Libero: Hronová. Střídaly: Grofková, Vláčilová, Zemánková
Sestava Ostravy: Kolářová, Zedníková, Langová, Elblová, Kadlecová, Zemanová. Libero: V. Šípová. Střídaly: Kukučová, Pinková, Čuboňová

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky Olomouce mají bod z Olympu, Šternberk prohrál doma s Ostravou"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..