Volejbalistky Olomouce opět získaly Pohár rektora UP, ve finále smetly Šternberk

Ryze hanácké vyvrcholení měl jubilejní 25. ročník mezinárodního turnaje volejbalistek O pohár rektora Univerzity Palackého. V jeho finále porazily domácí vysokoškolačky družstvo Sokola Šternberk hladce 3:0 a zopakovaly tak své loňské prvenství. Třetí skončil v univerzitní sportovní hale na Lazcích stejně jako vloni pražský Olymp.

Osmičlenné turnajové pole bylo již tradičně rozděleno do dvou skupin po čtyřech týmech. Olomoučanky ve skupině A i Šternberanky v „béčku“ prošly do semifinále bez jediné porážky a stejně suverénně si vedly i ve svých zápasech o finále: univerzita v něm zdolala Olymp 3:0 a Sokol stejným poměrem porazil běloruský Mozyr. V duelu dvou spřátelených středomoravských klubů o celkové turnajové prvenství už byly jednoznačně lepší domácí vysokoškolačky, které vyprovodily Šternberk 3:0 po setech 25:11, 25:14 a 25:19. Třetí skončil po rovněž třísetové výhře nad Mozyrem Olymp Praha.

„Byl to velmi kvalitní turnaj s výborným mezinárodním obsazením včetně mistra slovenské ligy, dvou družstev z Běloruska a navíc druhého a třetího celku české extraligy a reprezentačních juniorek. Přípravné zápasy nám daly přesně to, co jsme potřebovali. Vyzkoušeli jsme si naše družstvo posílené hlavně zkušenými hráčkami a s výsledkem samozřejmě musíme být spokojení,“ hodnotil spokojený trenér Olomouce Jiří Teplý, jenž podle svých slov ani nečekal, že bude cesta jeho celku k prvenství tak jednoznačná. „Turnajem jsme prošli se ztrátou jen dvou setů, i když kromě finále dostaly příležitost všechny hráčky z našeho kádru. Žádné závěry z toho ovšem zatím neděláme, protože teprve teď nás čeká herní příprava a turnaje v Bělorusku, Itálii a Bratislavě, takže věřím, že se tým ještě dá dohromady, sehraje a výkonnostně posune výš,“ plánuje Teplý.

Ten měl k dispozici s výjimkou nemocné Petry Kojdové všechny své letní posily, k nimž se ještě přidala slovenská reprezentační smečařka Kuciaková. „Všechny posily hodnotím velmi kladně. Zkušenosti Tomášekové a Šenkové družstvu pomohou, Murčinková se po pauze určitě dostane také do formy. Nemohli jsme kvůli nemoci vyzkoušet pouze mladou Petru Kojdovou, která je ale velmi perspektivní a má budoucnost před sebou. Pokud tohle družstvo bude pracovat, tak se můžeme pohybovat v popředí ligové tabulky i uspět alespoň v úvodních kolech evropského poháru,“ míní Jiří Teplý.

Turnaj se povedl i podle šternberského kouče Radomila Juříka: „Tři dny jsme hráli velmi dobré a kvalitní zápasy se zahraničními i domácími soupeři. Pouze ve finále jsme podlehli velkému tlaku domácího družstva, které prakticky nedělalo žádné chyby a hrálo výborně. Holky vystupovaly skvěle na hřišti i mimo ně. Pro mě bylo velmi příjemné zjištění, že pokud to takto vydrží i do nastávající sezony, tak je to opravdu velký příslib,“ konstatoval Juřík. Příští týden čeká volejbalistky Olomouce a Šternberka společná cesta na přípravné turnaje do běloruských měst Baranoviči a Mozyr.

Celkové pořadí
1. SK UP Olomouc
2. TJ Sokol Šternberk
3. PVK Olymp Praha
4. Žemčužina Polesja Mozyr
5. Atlant Baranoviči
6. juniorky ČR
7. VC Slavia Praha
8. Slávia UK Bratislava

Sestava SK UP Olomouc
H. Kojdová, Košická, Kuciaková, Maléřová, Mátlová, Murčinková, Napolitano Šenková, Rutarová, M. Šenková, Tinklová, Tomášeková, Uhrová.

Sestava TJ Sokol Šternberk
Grofková, Holásková, Hronová, M. Janečková, S. Janečková, Jurčíková, Oborná, Polášková, Rašková, Římská, Sochorcová, Ticháčková.

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky Olomouce opět získaly Pohár rektora UP, ve finále smetly Šternberk"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..