Volejbalistky Olomouce oplatily Brnu porážku a stále myslí na bronz

Naději na zisk bronzových medailí v letošním extraligovém ročníku pořád drží volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Vysokoškolačky se rychle dokázaly otřepat z drtivé porážky v Brně a oplatily svému soupeři stejnou mincí. Série hraná na dvě vítězství je nyní 1:1 a rozhodne se v sobotu na palubovce Králova Pole.

SK UP Olomouc – VK Královo Pole 3:0 (17, 17, 23)

Po výprasku, který univerzita utržila v prvním duelu série, nabídla olomoucká odveta úplně opačný průběh. Domácí vysokoškolačky v úvodním setu odskočily při podání Vanžurové ze stavu 3:3 na 10:3, soupeře už dotáhnout nenechaly a pohodlně sadu získaly pro sebe. Také ve druhém dějství šly Olomoučanky ihned do vedení, Brno se ale drželo na dostřel až do stavu 17:15, kdy šla na servis pro změnu Rutarová a i dvěma přímými body pomohla k navýšení náskoku svého celku na 22:15.

Když ve třetím setu vyhrávala univerzita 18:13, vypadalo to na rychlý konec zápasu. Jenže Brno začalo postupně snižovat (19:15, 19:18), v koncovce šlo dokonce na chvíli samo do vedení (22:23), poslední výměny však patřily s chutí hrajícím Hanačkám, které si vítězstvím 3:0 vynutily třetí rozhodující zápas. Ten se bude hrát v jihomoravské metropoli v sobotu 28. dubna od 18 hodin.

„Je to zajímavá série, po našem jednoznačném domácím vítězství zase přišla neméně jednoznačná výhra Olomouce,“ podotkl trenér Králova Pole Ondřej Marek. „My jsme odehráli skoro nejhorší zápas v sezoně, soupeř byl naopak výborný hlavně na servisu a v obraně na síti. Jsem na své hráčky naštvaný, protože snad s výjimkou Tobiášové nesplnily to, co jsme si řekli. Nevyužili jsme horší hry Olomouce v poli a útočili stereotypně do bloku. Ve třetím utkání rozhodne, kdo bude psychicky odolnější a odvážnější,“ předpokládá Marek.

Podle domácího kouče Jiřího Teplého byl zase výkon jeho celku v Brně jedním z nejhorších v probíhajícím soutěžním ročníku. „Tentokrát holky hrály uvolněně a s chutí, dobře blokovaly a servírovaly. Navíc jsme měli i slušnou přihrávku a nedělali tolik chyb v útoku. Do Brna se těšíme a medaile samozřejmě získat chceme,“ hlásí Teplý.

Rozhodčí: Gall, Dziacký. Čas: 72 minut. Diváků: 300.

Sestava Olomouce: Gregorová, Polášková, Rutarová, Vanžurová, Honková, Nachmilnerová.Libero: Maléřová. Střídala: Grofková.

Sestava Králova Pole: Onderková, Tobiášová, Staňková, Svobodníková, Vincourová, Michalíková. Libero: Melichárková. Střídaly: Toufarová, Jiroušková, Širůčková, Pospíšilová.

Autor: SK UP Olomouc

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky Olomouce oplatily Brnu porážku a stále myslí na bronz"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..