Volejbalistky Olomouce padly v Přerově, Šternberk doma nestačil na Olymp

Na druhé kolo nového ročníku extraligy nebudou rády vzpomínat volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc ani Sokola Šternberk. Zatímco vysokoškolačky nečekaně prohrály v Přerově 1:3, Šternberk doma podlehl vicemistrovskému Olympu Praha ve třech setech.

První set se lámal okolo druhého technického time-outu, kdy hosté odskočili na tři body. Podobný průběh měla i druhá sada, pouze s tím rozdílem, že Přerovanky v závěru ztrácely dva body, ale bojovností set získaly. V koncovce třetího dějství domácí hráčky přitlačily a ujaly se vedení 2:1. Uklidněné domácí volejbalistky pak utekly soupeřkám na 9:4, univerzita sice stáhla na dva body, jenže to bylo z její strany vše. Když se k tomu přidala dobrá hra v poli na straně Přerova, náskok narostl na devět bodů, a to už podlomený soupeř nedokázal zvrátit.

„Přerov si zasloužil vítězství, protože nás předčil v bojovnosti. Naše družstvo s výjimkou prvního setu hrálo zakřiknutě a předvedlo opatrný až zbabělý volejbal,“ zlobil se olomoucký kormidelník Jiří Teplý.

„Podali jsme kolektivní výkon. V prvním setu jsme udělali hodně chyb, ale pak se zlepšila obrana na síti i v poli, přitlačili jsme servisem, takže soupeř musel hrát jen přes kůly. Chválím celý kolektiv. Hráli jsme ve výborné atmosféře vytvořené diváky,“ chválil trenér Přerova Leopold Tůma.

Ve čtvrtek 25. října čeká olomoucké hráčky domácí utkání evropského Poháru CEV proti belgickému týmu Charleroi. Hrát se začne v 17 hodin.

Přerovský VK – SK UP Olomouc 3:1 (-21, 23, 21, 16)

Rozhodčí: Hudík, Z. Grabovský. Čas: 95 minut. Diváků: 110

Sestava Přerova: Ticháčková, Gálíková, Kohoutová, Mátlová, Gambová, Rosenbergerová. Libero: Radivojevičová. Střídala: Dedíková.
Sestava Olomouce: Košická, Nachmilnerová, Tinklová, Kojdová, Rutarová, Vanžurová. Libero: Maléřová. Střídaly: Uhrová, Juliana Tiago, Polášková, Honková

V úvodním setu zápasu Šternberka s Olympem domácí hráčky favoritovi prakticky nevzdorovaly a prohrály rychle 12:25. Druhá sada byla vyrovnanější, Šternberk v ní dokonce vedl 20:19, ale padl 22:25. Také ve třetím dějství měl navrch hostující Olymp, Sokol ještě snížil na 15:17, jenže nakonec podlehl 18:25.

„Jsem velmi spokojený s třísetovou výhrou, protože jsme i vzhledem k předchozímu zápasu na přípravném turnaji v Olomouci čekali těžké utkání. Máme v sestavě řadu mladých a nezkušených hráček, takže počítám s tím, že hlavně venku budeme mít problémy. Dnes se to naštěstí nepotvrdilo, začali jsme velmi dobře a i díky kvalitnímu servisu byl pro nás první set snadný. Od druhého to už byla bitva, ale díky kvalitní koncovce jsme to zvládli,“ radoval se trenér Pražanek Stanislav Mitáč.

„Začátek jsem si představoval úplně jinak, ale bylo to zcela pod taktovkou Olympu. Soupeř nás zatlačil servisem a první set poznamenal celý vývoj zápasu. Od druhé sady jsme se sice srovnali, bojovali jsme a snažili jsme se, ale pořád jsme tahali za kratší konec. Olymp ukázal sílu hlavně v krizových chvílích. My jsme v nich dělali chyby, soupeř ne. Nebyli jsme schopni

zaútočit středem, což je naše silná zbraň, ale museli jsme jít do kůlů, kde nás Olymp čekal a šel pak nekompromisně do protiútoku,“ konstatoval šternberský lodivod Radomil Juřík.

Nejbližší zápas čeká volejbalistky Sokola příští čtvrtek, kdy se v rámci druhého kola Českého poháru představí od 17 hodin na palubovce pražské Slavie.

TJ Sokol Šternberk – PVK Olymp Praha 0:3 (-12, -22, -18)

Rozhodčí: Pecháček, Vojtíšek. Čas: 69 minut. Diváků: 250
Sestava Šternberka: Rašková, Oborná, Sochorcová, S. Janečková, M. Janečková, Holásková. Libero: Hronová. Střídaly: Grofková, Římská, Piňosová, Dřímalová, Vláčilová
Sestava Olympu: Mlejnková, Mudrová, Halbichová, Kvapilová, Sládková, Patočková. Libero: Dostálová. Střídala: Hodanová

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky Olomouce padly v Přerově, Šternberk doma nestačil na Olymp"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..