Volejbalistky Olomouce podruhé ve Frýdku nevyhrály

Tři čtvrtě hodiny trvala první sada druhého utkání čtvrtfinále play-off extraligy mezi volejbalistkami Sokola Frýdek-Místek a Univerzity Palackého Olomouc. Hostující vysokoškolačky v ní promarnily sedm setbolů, prohrály ji 35:37 a následně i celý zápas 1:3. Na Hané se tak ve středu 25. března bude pokračovat za stavu 1:1.

Po vyrovnaném začátku prvního setu se jako první dostaly do trháku domácí Sokolky, které vedly už 16:11. Jenže univerzita rychle srovnala (19:19), pak zvládla i druhou krizi (21:19) a samy šla díky třem bodům v řadě do nadějného vedení (21:22). Pravé drama však nastalo až poté; Olomoučanky si postupně vypracovaly od stavu 23:24 do 28:29 hned šest setbolů v řadě, potom ještě jeden (31:32), ale všemi pohrdly. Byl to naopak Frýdek-Místek, který v nekonečné přetahované proměnil svou šestou výhodu a výhrou 37:35 získal jak první sadu, tak i důležitou morální vzpruhu.

Druhé dějství se zpočátku vyvíjelo podobně: zcela vyrovnaný úvod (8:8) a pak bodový únik domácího družstva (15:9). Jenže otřesené Hanačky tentokrát sílu k návratu do hry nenašly a za stavu 24:15 se schylovalo k jejich debaklu. Hostující tým pak alespoň odvrátil první čtyři setboly protivníka a upravil závěrečné skóre na přijatelných 25:19. To univerzitu povzbudilo, ve třetí části duelu byla od začátku lepším celkem a díky výhře 25:18 snížila na 1:2. Také na začátku čtvrté sady měly vysokoškolačky mírně navrch (4:7), po prvním technickém time outu však převzal iniciativu Frýdek, už bez větších potíží dovedl set i celý zápas do vítězného konce a mohl se radovat z vyrovnání série.

„Utkání hodně ovlivnila koncovka prvního setu. Kdybychom ji zvládli a vedli 1:0, tak bychom soupeře dostali ještě pod větší tlak. Bohužel domácím trochu pomohli rozhodčí, ale hlavně jsme v rozhodujících chvílích příliš opatrně servírovali, chybělo tam víc odvahy. Druhý set byl z naší strany dost pod dojmem předchozích momentů a za stavu 0:2 už to pro nás nebylo příznivé. Přesto jsme vyhráli následující sadu a ještě na začátku té čtvrté jsme vedli 7:4. Domácí nás ale začali přehrávat hlavně z vedlejšího kůlu a dá se říct, že už pak měli zápas pod kontrolou. My teď musíme myslet pouze na nejbližší utkání a udělat vše pro to, abychom v něm uspěli,“ uvedl trenér Univerzity Palackého Jiří Teplý.

Třetí čtvrtfinálový duel bude k vidění ve středu 25. března od 17 hodin v olomoucké univerzitní hale. Jisté je nyní i to, že se na Hané odehraje také čtvrté střetnutí, a to o den později ve stejném čase. Případný rozhodující pátý zápas by se hrál v sobotu 28. března ve Frýdku-Místku.

TJ Sokol Frýdek-Místek – SK UP Olomouc 3:1 (35, 19, -18, 16)
Rozhodčí:
Slezák, Bohačík. Čas: 125 minut.
Sestava Frýdku-Místku: Dudová, Michalíková, Yordanská, Kubová, Štrbová, Závodná. Libero: Kedziaová. Střídala: Melicharová, I. Vašinová
Sestava Olomouce: Tomášeková, Tinklová, Dedíková, Holásková, Kingová, Košická. Libero: Hronová. Střídaly: Polášková, Rutarová, Kojdová

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky Olomouce podruhé ve Frýdku nevyhrály"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..