Volejbalistky Olomouce přehrály Brno a posunuly se na třetí místo

Druhou výhru v nadstavbové části extraligy si připsaly volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Po vydřeném pětisetovém vítězství ve Frýdku-Místku vysokoškolačky doma porazily brněnské Královo Pole jednoznačně 3:0 a v tabulce nejvyšší tuzemské soutěže už jsou třetí.

Královo Pole nasadilo v Olomouci do základní sestavy velezkušenou nahravačku Novákovou-Dosoudilovou a v prvním setu dlouho dělalo domácímu celku problémy. Hanačky si několikrát vypracovaly nadějný náskok (8:4, 15:12, 20:16), hosté se však vždy dokázali bodově dotáhnout zpátky. Až závěrečná šňůra servisů domácí opory Napolitano Šenkové sadu definitivně zvrátila ve prospěch univerzity.

I druhé dějství bylo vcelku vyrovnané až do druhého technického time outu, pak se znovu na podání postavila Šenková a ze stavu 17:14 to bylo rázem 22:14, na což už Brno nenalezlo odpověď. A když Olomoučanky zostra vstoupily i do třetí části duelu (5:0, 8:3), byl odpor Králova Pole prakticky s konečnou platností zlomen.

„Je to pro mě velké zklamání, byli jsme horší úplně ve všem. Statistiky tentokrát vystihují věrně celý zápas. Domácí měli navrch v útoku i na bloku. My jsme je netlačili servisem, takže smečařky Olomouce měly výbornou příležitost k útočení – devětačtyřicetiprocentní úspěšnost a pouhých devět chyb hovoří za vše,“ nahlédl do svých poznámek americký kouč Brna Andre Christopher Gonzales.

„Náš výkon jde od posledních setů ve Frýdku nahoru, už zase hrajeme volejbal,“ mohl potěšeně konstatovat domácí kormidelník Jiří Teplý. „Podali jsme vyrovnaný výkon ve všech činnostech, z kolektivního pojetí celého týmu vyčnívaly tradičně Napolitano Šenková a také mladá Petra Kojdová, jejíž zařazení se nám podařilo. Hrála velmi dobře v útoku a zvládla i přihrávku. Dá se ale říct, že všechny hráčky, které nastoupily, chtěly hrát a podaly obětavý výkon. Uvědomily si, že pokud se má vyhrát, tak do toho musí i něco dát. Udělali jsme méně chyb a myslím si, že výkon družstva jde nahoru a že si začínáme věřit. Dobře jsme servírovali, ubránili jsme pomalejší útoky soupeře a připravili si kvalitní protiútok. S výkonem jsem tentokrát spokojený a doufám, že bude v podobných intencích pokračovat i dál,“ věří Teplý.

Také třetí utkání nadstavbové části extraligy odehrají olomoucké volejbalistky před vlastním publikem. V sobotu 15. února přivítají v tradičním čase od 17 hodin v univerzitní sportovní hale pražský Olymp.

SK UP Olomouc – VK Královo Pole 3:0 (19, 15, 17)
Rozhodčí:
Dmejchal, Kostka. Čas: 79 minut. Diváků: 300
Sestava Olomouce: Tinklová, Košická, Rutarová, Napolitano Šenková, H. Kojdová, Tomášeková. Libero: Dreksová. Střídala: P. Kojdová
Sestava Brna: Michalíková, Vyklická, Širůčková, Toufarová, Onderková, Nováková. Libero: Chlumská. Střídaly: Součková, Marešová, Nálezková, Herbočková, Menšíková

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky Olomouce přehrály Brno a posunuly se na třetí místo"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..