Volejbalistky Olomouce sebraly Prostějovu set

Důstojně se omlazený tým Univerzity Palackého Olomouc rozloučil se semifinálovou sérií play-off extraligy volejbalistek proti jedinému favoritovi na zisk domácího titulu Prostějovu. Na soupeřově palubovce vysokoškolačky získaly třetí sadu, nakonec však podle očekávání profesionálnímu domácímu celku podlehly 1:3. Prostějov tak čeká finálová série a Olomouc boj o bronzové medaile.

První dva sety kopírovaly dosavadní průběh semifinálové série a hostující Olomoučanky v nich uhrály pouze čtrnáct a osm míčů. Ovšem na začátku toho třetího se na servis postavila juniorka Polášková a rázem to bylo 5:1 pro univerzitu. Když pak své podání správně přiriskovala i Vanžurová, vedly rázem olomoucké volejbalistky 11:7. Prostějov pak sice skóre vyrovnal a třikrát šel dokonce do těsného vedení (16:15, 20:19, 23:22), poslední tři výměny však patřily Olomouci a byl z toho první ztracený set českého velkoklubu v dosavadním průběhu letošního play-off. Zisk sady vysokoškolačky nabudil, v úvodu čtvrtého dějství hned vedly 3:0, jenže pak už se duel vrátil do očekávaných kolejí a Prostějovanky po výhře 25:14 mohly začít slavit povinný postup do ligového finále.

„Začali jsme velmi opatrně, úvodní dva sety byly hodně o našem respektu. Ve druhém jsme se dostali pod tak velký tlak, že holky kazily skoro úplně všechno a podle toho to dopadlo. Následně si nejspíš uvědomily, že jim říkáme pravdu, když mluvíme o nutnosti co nejlépe servírovat. Začaly hrát mnohem odvážněji, proti uspanému soupeři se chytily a překvapivě získaly třetí sadu. Ve čtvrté už si nás domácí pohlídali, ovšem celkově jsme odehráli slušný zápas a tentokrát udělali asi maximum, co bylo v našich současných možnostech,“ konstatoval kouč univerzity Jiří Teplý a pokračoval: „Aspoň trochu jsme Prostějovu zkomplikovali dosud hladkou cestu v play-off a nám tohle malé pozitivum určitě pomůže, neboť holky si ověřily, že i proti tak silnému družstvu se dá hrát,“ potěšilo olomouckého lodivoda.

To prostějovského trenéra Miroslava Čadu nemohl postup až po čtyřsetové výhře příliš nadchnout: „Utkání se pro nás dlouho vyvíjelo dobře, ale jak už to někdy bývá, po velmi jednoduchém setu přišly komplikace. Že jsme třetí sadu ztratili, ovlivnily dva hlavní faktory. Jednak soupeř podával na hranici rizika a měl vynikající servis, čímž vytvářel velký tlak. A také jsme podcenili několik lehkých míčů na síti, které měly být uhrané v náš prospěch. Místo toho jsme se dostali do křeče, jež pominula až postupně během čtvrtého setu. Jeden prohraný je pro nás takovou vhodnou fackou k tomu, abychom si uvědomili nutnost makat naplno až do konce zápasu, nepolevovat v koncentraci a rovněž to, že při horší přihrávce si lze pomoci jinak,“ uvažoval Čada.

V boji o extraligový bronz čeká olomoucké volejbalistky tým brněnského Králova Pole. Hrát se začne v sobotu 21. dubna v 17 hodin v jihomoravské metropoli, odveta série hrané na dvě vítězství je naplánována na středu 25. dubna rovněž od pěti odpoledne do olomoucké sportovní haly.

VK Prostějov – SK UP Olomouc 3:1 (14, 8, -23, 14)
Rozhodčí:
Antušák, Vojtíšek. Čas: 87 minut. Diváků: 400.
Sestava Prostějova: Horká, Jovanovičová, Popovičová, Artmenková, Hrončeková, Smáková. Libero: Chlumská. Střídaly: Kubínová, Soaresová
Sestava Olomouce: Gregorová, Polášková, Rutarová, Vanžurová, Honková, Nachmilnerová. Libero: Maléřová. Střídala: Grofková

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky Olomouce sebraly Prostějovu set"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..