Volejbalistky Olomouce smetly vicemistra, Šternberk sokolské derby k výhře nedotáhl

Na jednoho ze spolufavoritů letošního ročníku extraligy – pražský Olymp – narazily v 9. soutěžním kole volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. A vysokoškolačky prokázaly svou aktuální sílu, když úřadujícího vicemistra sestřelily 3:0. K úspěchu měl v sokolském derby nakročeno i Šternberk, jenže ve Frýdku-Místku po prvním vyhraném setu ztratil další tři a prohrál bitvu o sedmé místo v tabulce 1:3.

Olomoucký tým začal proti silnému Olympu odvážně a rychle vedl 6:1 (na podání Košická) a 13:4 (Kubová). Od stavu 22:11 sice vysokoškolačky pustily protivníka ke korekci, přesto s přehledem ovládly úvodní set.

Druhá sada dlouho vyhlížela obdobně; po servisech Dumančićové, Dedíkové a Košické to bylo 18:9 a zdálo se být rozhodnuto. Jenže i vzhledem k pár kontroverzním rozhodnutím mladé rozhodcovské dvojice se stav 22:15 rázem změnil na 23:21. Koncovku však univerzita zvládla.

Nejvyrovnanější byl nakonec třetí set; po jeho dlouho vyrovnaném začátku se Hanačky dostaly do vedení 15:11, Olymp sice ještě několikrát snížil, aby po servisu Kubové vedl domácí celek 21:14. A poslední dramatická zápletka: od stavu 24:17 promarnila univerzita hned čtyři setboly, nakonec však mohla slavit důležité tři body.

Gratuluji soupeři ke zcela jasnému a zaslouženému vítězství. Do utkání jsme vstoupili špatně na útoku i přihrávce. Až od poloviny druhého setu jsme začali hrát jakž takž volejbal, který bychom chtěli předvádět. Přísnější měřítko však z naší strany snesl snad až třetí set,“ řekl trenér Olympu Stanislav Mitáč.

Hosté začali špatně a my naopak hráli dobře v poli a na servisu. Ve druhém setu nás však postihla menší krize a ztráta koncentrace, Olymp se chytil a od té chvíli to byl zápas, který se musel divákům líbit. Po porážce v Ostravě jsme potřebovali znovu nabýt sebedůvěru, což se nám podařilo. I proto jsem za tuto výhru rád,“ kvitoval domácí kormidelník Jiří Teplý.

Za týden čeká Olomouc v rámci 10. kola extraligy další domácí souboj proti silnému soupeři. V sobotu 28. listopadu se v univerzitní hale představí od 17 hodin brněnské Královo Pole.

 VK UP Olomouc – PVK Olymp Praha 3:0 (17, 21, 21)

Rozhodčí: Dušek, Müller. Čas: 89 minut. Diváků: 350.

Olomouc: Dudová, Košická, Dumančićová, Kubová, Dedíková, Závodná, libero: Hronová, střídaly: Michalíková, Sochorcová.

Olymp: Kopecká, Hodanová, Šimáňová, Nová, Kalhousová, Vyklická, libero: Dostálová, střídaly: Melicharová, Kurková, Komárková, Bartošová.


Šternberk zahájil sokolské derby na palubovce Frýdku-Místku skvěle, v úvodním setu vedl 12:5 a 15:10, a i když nechal domácí několikrát nebezpečně snížit až na rozdíl jediného bodu, koncovku zvládl a v důležitém duelu po výhře 25:21 vedl. Druhé dějství však začalo pro Hanačky katastrofálně – za stavu 13:2 a 19:5 nebylo na zvrat z pohledu hostů ani pomyšlení.

Také třetí dějství vyhlíželo pro Šternberk dlouho tragicky; od stavu 20:13 se sice hostující celek probral a snížil až na 22:21, to ale bylo z jeho strany vše. A když Frýdek-Místek ovládl čtvrté dějství opět hladce 25:13 (od stavu 7:5), bylo o osudu střetnutí definitivně rozhodnuto.

Z naší strany to byl katastrofální zápas. Začalo to na příjmu, navíc až na výjimky byly naše blokařky zcela transparentní. Naše dnešní hra nebyla o soupeři, ale jen o nás,“ ulevil si šternberský kormidelník Martin Hroch.

V prvním setu jsme odešli na přihrávce, ale v dalších jsme soupeře přehráli ve všech herních činnostech,“ konstatoval lakonicky domácí trenér Leopold Tůma.

V dalším ligovém kole příští sobotu má šternberský Sokol volný los, a tak jeho nejbližším soutěžním utkáním bude v úterý 1. prosince od 17 hodin úvodní čtvrtfinále Českého poháru volejbalistek na palubovce obhájce trofeje Prostějova.

 TJ Sokol NIBE Frýdek-Místek – TJ Sokol Šternberk 3:1 (-21, 10, 21, 13)

Rozhodčí: Topolánek, Peloušek. Čas: 96 minut. Diváků: 300.

Frýdek-Místek: Holišová, K. Vašinová, Pavelková, Štrbová, Mitregaová, Uhrová, libero: Radivojevičová, střídaly: Kavková, I. Vašinová.

Šternberk: Š. Šenková, M. Šenková, Dudová, Borovcová, Janečková, Jurčíková, libero: Matoušková, střídaly: Beránková, Navarová, Zatloukalová.

Text: Adam Fritcher.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky Olomouce smetly vicemistra, Šternberk sokolské derby k výhře nedotáhl"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..