FOTO: Volejbalistky Olomouce vydřely body v derby

První soutěžní utkání nového roku spolu svedlo v hanáckém derby volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc a Sokola Šternberk. V předehrávce 15. extraligového kola se v olomoucké hale hrál až nečekaně dramatický zápas, v němž nakonec domácí vysokoškolačky ubojovaly až po téměř dvou hodinách hry vítězství 3:1.

Úvodní dva sety derby přitom nijak nenapovídaly tomu, že by se v olomoucké hale mohlo schylovat k dramatu. Vysokoškolačky v tom prvním vedly po sérii servisů univerzálky Kubové 22:11 a pohodlně sadu dovedly k vítěznému konci. Podobně vyhlíželo také druhé dějství; znovu neomylná Kubová na podání a ze stavu 12:9 to bylo rázem 20:11.
Jenže od třetího setu se obraz hry výrazně změnil. Univerzita sice ještě otočila nepříznivé skóre z 3:6 na 15:11, ale od druhého technického timeoutu už začala znatelně ztrácet. Ze stavu 19:22 to sice ještě bylo 23:22, pak si však Šternberk vypracoval hned tři setboly. Ty sice ještě nevyužil, poté, co sám zlikvidoval dva mečboly domácích, ale svou čtvrtou výhodu zužitkoval a utkání se začalo zauzlovat.

Ve vyrovnané čtvrté sadě se těsné vedení přelévalo ze strany na stranu. Šternberk vedl ještě 21:20, v závěru se ovšem Olomouci povedlo proměnit v pořadí svůj čtvrtý mečbol a zápas dovést po téměř dvou hodinách hry k tříbodové výhře.

Začali jsme s až příliš velkým respektem a náš výkon neodpovídal tomu, co předvádíme v tréninku. Pak nám pomohly střídající hráčky, ale nutno říct, že i soupeř. Zvýšili jsme agresivitu v útoku a po několika jasných prohrách jsme začali předvádět i dobrý volejbal. Získaný setík nás může povzbudit před důležitými zápasy s Přerovem a Frýdkem-Místkem,“ věří kouč Sokola Martin Hroch, který ještě dodal k blokařské trojici v jeho týmu: „Příchod zkušené Němčíkové velmi prospěl stávající dvojici Dudová, Jurčíková. Gábina pomáhá blokařkám i nahrávačkám a zejména mladá Dudová vedle ní viditelně roste, přestože je to stále v dobrém slova smyslu volejbalové ‚trdlo‘,“ usmál se Hroch.
Kritický byl i přes výhru svého celku olomoucký kormidelník Jiří Teplý: „Zápas se nám až tolik nevydařil, snad i kvůli snadno vyhraným prvním dvěma setům. Holky to možná už považovaly za rozhodnuté, navíc jsme vystřídali a něco na hřišti i zkoušeli. Soupeř pak hrál velmi dobře, mrzí mě ale, že jsme mu to hlavně velkou nekoncentrovaností dost usnadnili. Pomohli jsme Šternberku vrátit se do zápasu stereotypní a velmi naivní hrou. Přísnější měřítko snese snad jen Kubová za servisy v prvních dvou setech a v útoku Dedíková,“ zmínil Teplý.

Příští čtvrtek čeká Olomouc opět na domácí palubovce od 17 hodin úvodní semifinále Českého poháru proti obhájci titulu z Prostějova. Šternberk bude hrát až o dva dny později, ve čtvrtek 16. ledna v pět hodin odpoledne domácí ligový duel s Přerovem.

VK UP Olomouc – TJ Sokol Šternberk 3:1 (14, 16, -28, 23)
Rozhodčí:
Peloušek, Topolánek. Čas: 106 minut. Diváků: 350.
Sestava Olomouce: K. Dudová, Košická, Dumančićová, Kubová, Dedíková, Závodná. Libera: Hronová, Oborná. Střídaly: Michalíková, Nováková, Sochorcová, Čudová.
Sestava Šternberka: Zatloukalová, M. Šenková, N. Dudová, Borovcová, Janečková, Němčíková. Libero: Matoušková. Střídaly: Kratochvílová, Š. Šenková, Matoušková, Jurčíková.

Text: Adam Fritcher, foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6237371798621261393?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Okomentuj jako první článek "FOTO: Volejbalistky Olomouce vydřely body v derby"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..