Volejbalistky Olomouce vyhrály v Liberci

Severské prokletí zlomily v 9. extraligovém kole volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc, když zvítězily v Liberci 3:1. Naopak stejným poměrem prohrál Sokol Šternberk po velkém boji doma s Frýdkem-Místkem a dál se nemůže odlepit z poslední příčky pořadí nejvyšší soutěže.

Vysokoškolačky nejezdí do Liberce rády, v předchozí sezoně vinou zde prohraného zápasu přišly o čtvrté místo před play-off a ve čtvrtfinále pak v pátém utkání na soupeřově palubovce vypadly po nesmírně vyrovnané bitvě s Olympem Praha. Tentokrát Hanačky nenechaly nic náhodě, v úvodním setu zdevastovaly domácí tým poměrem 25:7 a i ve druhém měly na palubovce navrch, přestože v závěru nechaly domácí tým snížit.

„Jenže potom jsme se jakoby lekli, že můžeme vyhrát, a hráli jsme velmi špatně. O výsledku třetí sady rozhodly tři až čtyři naše zbytečné chyby. Naštěstí se pak holky uklidnily a dovedly zápas do vítězného konce, když od půlky čtvrté sady hrály v pohodě,“ konstatoval olomoucký kormidelník Jiří Teplý.

Ve středu 26. ledna čeká Olomouc od 17 hodin domácí odveta semifinále Českého poháru proti pražské Slavii, v pátek 28. ledna se pak představí v 10. ligovém kole na palubovce Šternberka.

VK TU Liberec – SK UP Olomouc 1:3 (-7, -20, 20, -14)

Rozhodčí: Záhorcová, Večeřa. Čas: 97 minut. Diváků: 80.

Liberec: Novotná, Kinská, Chroustovská, Vinecká, Brejchová, Rašková. Libero: Lauerová. Střídaly: Ševců, Ullmannová, Ševčíková, Mlejnková

Olomouc: Sajdová, Viestová, Chalcarzová, Jesinová, Gregorová, M. Janečková. Libero: Maléřová. Střídaly: S. Janečková, Nachmilnerová

Šternberk nastoupil doma v souboji dvou sokolských celků posílen o Dedíkovou, Honkovou a Mátlovou, ale zato bez Hrabalové a úvodní set zahájil velmi dobře, když vedl 4:0, 6:1 a ještě 11:8. Jenže hosté potom srovnali krok a koncovku zvládli lépe. Dlouho vyrovnané druhé dějství vypadalo na další triumf Frýdku-Místku, jenž vyhrával 20:15, pak ovšem Šternberk při podání střídající Oborné otočil na 21:20 ve svůj prospěch a v závěru s potížemi díky třetímu proměněnému setbolu vyrovnal.

Oba týmy si nic nedarovaly ani v dalších fázích duelu. Ve vyrovnaném třetím setu se v koncovce od stavu 17:19 prosadil zkušenější hostující celek a šel znovu do vedení. Vyvrcholením přetahované byla čtvrtá sada: Šternberanky prohrávaly 13:15, vedly 19:15 a 22:17, po sedmibodové šňůře protivníka odvrátily za stavu 22:24 dva mečboly a samy měly při skóre 25:24 setbol, jenže po dalších třech výměnách odešly ze hřiště přece jen poraženy.

„Nebylo to hezké utkání, převažovala obrovská nervozita na obou stranách,“ konstatovala trenérka Frýdku-Místku Alexandra Dedková. „Pokud jsme přihrávali, tak jsme byli lepší, ale bez přihrávky jsme měli obrovské problémy. V závěru nám pomohlo štěstí a výborný servis naší nahravačky,“ dodala Dedková.
Domácí kouč Radomil Juřík své hráčky i přes porážku pochválil za dobrý výkon i za snahu. „Skóre se přelévalo ze strany na stranu a až do konce jsme měli šanci na body, které by si nakonec zasloužily oba týmy. V závěru čtvrtého setu jsme však o ně přišli špatným servisem, přihrávkou a malou odvahou v koncovce,“ mínil Juřík.

V pátek 28. ledna prověří šternberské volejbalistky na domácí palubovce od 17 hodin v prestižním derby Univerzita Palackého Olomouc.

TJ Sokol Šternberk – TJ Sokol Frýdek-Místek 1:3 (-21, 23, -20, -25)

Rozhodčí: Renčín, Krtička. Čas: 101 minut. Diváků: 300.

Šternberk: Dřímalová, Šenková, Holásková, Mátlová, Dedíková, Piňosová. Libero: Hronová. Střídaly: Klhůfková, Oborná, Honková.

Fr.-Místek: Janďourková, Kubová, Orlovská, Závodná, Töröková, Kojdová. Libero: Petrová. Střídaly: Mazurová, Holingrová.

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky Olomouce vyhrály v Liberci"