Nepříliš slavně začalo letošní play-off extraligy pro volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc i Sokola Šternberk. Zejména vysokoškolačky bojující o postup do semifinále úvodní čtvrtfinálová prohra 1:3 v Praze na Slavii potěšit nemohla, zatímco rychlá porážka Šternberka na palubovce Prostějova se očekávat dala.

Olomoučanky na Slavii bojovaly o zisk prvního setu, nepomohlo jim ale ani vedení 16:13 a domácí tým v koncovce stav dokonale otočil ve svůj prospěch. Další vyrovnanou sadu však univerzita dokázala strhnout na svou stranu a ve třetím dějství usilovala o možná rozhodující vedení. Jenže druhá půle třetího setu patřila Slavii, která pak vedla ve čtvrté sadě rychle 10:1 a důležité úvodní vítězství si už vzít nenechala.

Druhý čtvrtfinálový zápas čeká univerzitu už v neděli od 17 hodin opět v Praze na Slavii.

VC Slavia Praha – SK UP Olomouc 3:1 (21, -23, 19, 11)

Rozhodčí: Kořenek, Velinov. Čas: 95 minut. Diváků: 150.

Slavia: Smutná, Koloušková, Votrubcová, Cebáková, Mezerová, Caithamlová. Libero: Steinerová. Střídaly: Neumannová, Vinecká, Jeřábková, Brožková.

Olomouc: Chalcarzová, Rutarová, Vanžurová, Honková, Nachmilnerová, Gregorová. Libero: Maléřová. Střídaly: Polášková, Grošová

Šternberk na palubovce jediného aspiranta na domácí trůn nepřekročil svůj stín a hned od počátku prvního setu bylo jasné, kdo zápas suverénně ovládne. Prostějov rychle vedl 5:0 a nakonec nepovolil hostům překročit ani desetibodovou hranici. To se Šternberku podařilo až ve druhé a třetí sadě, také v nich ovšem nemusel domácí celek ani na chvíli pochybovat o svém triumfu.

„Prostějov nás k ničemu nepustil, zatlačil nás kvalitním útokem a blokem. Sice jsme tu nemohli očekávat žádný příliš příznivý výsledek, ale bohužel jsme k němu měli i dost daleko,“ uznal trenér Sokola Radomil Juřík.

Domácí kouč Miroslav Čada připomněl, že oba celky mají zcela jinak poskládaný kádr. „Pro nás to bylo celkem jednoduché utkání. Mladý soupeř nás nezatlačil podáním, takže neměl žádnou šanci. S výkonem týmu jsem spokojený, snad nám vydrží v play-off i nadále,“ přeje si Čada.

Podruhé v rámci letošního play-off se volejbalistky Šternberka představí v Prostějově v neděli od 17 hodin.

VK Prostějov – TJ Sokol Šternberk 3:0 (9, 12, 14)

Rozhodčí: Blažek, Dziacký. Čas: 51 minut. Diváků: 200.

Prostějov: Horká, Hrončeková, Popovičová, Velikiyová, Monzoniová, Kubínová. Libero: Chlumská.

Šternberk: Rašková, M. Janečková, Holásková, S. Janečková, Košická, Sochorcová. Libero: Hronová. Střídaly: Dřímalová, Oborná, Římská, Segeťová.

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky Olomouce získaly na Slavii jen set. Šternberk v Prostějově 35 bodů"