Volejbalistky SK UP jdou suverénně do semifinále Českého poháru

Ani set neztratily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc během druhého turnaje čtvrtfinále Českého poháru, který hostila hala pražského Olympu. Během obou pohárových turnajů tak vysokoškolačky nepoznaly přemožitele a hladce postoupily do semifinále. V něm se 19. a 26. ledna střetnou se Slavií Praha.

Do další fáze Českého poháru volejbalistek měly Olomoučanky slibně nakročeno už po prvním ze dvou čtvrtfinálových turnajů, který samy pořádaly a během nějž třikrát zvítězily a ztratily pouhé dva sety. V Praze bylo jejich počínání ještě suverénnější, když postupně Šternberk, domácí Olymp i Ostravu zdolaly vždy 3:0.

Do hlavního města přitom univerzita odjížděla s pouhými osmi hráčkami, přesto se s řadou absencí dokázala vyrovnat. „Kapitánka Gregorová musela na post univerzálky a nahrávala Viestová,“ zmínil trenér Olomouce Jiří Teplý. „Klíčový byl druhý zápas s Olympem, protože jsme věděli, že když jej zvládneme, tak postupujeme z prvního místa. Naštěstí k tomu holky přistoupily velmi zodpovědně a celkově se prezentovaly dobrými výkony. Věřím, že v poháru to pro nás ještě není konečná a že se dostaneme dál i přes semifinále,“ plánuje Teplý.

Nedařilo se Sokolu Šternberk, jenž ani jednou během obou čtvrtfinálových pohárových turnajů nepoznal chuť vítězství. Blíže k tomu měl na prvním turnaji v Olomouci, kde dvakrát podlehl až po pětisetové bitvě a sadu vzal i suverénnímu celku Olomouce. V Praze však Šternberanky dokázaly vzdorovat pouze Ostravě, nad níž po prvním setu vedly, ale nakonec prohrály 1:3.

Z druhé čtvrtfinálové skupiny postoupila mezi nejlepší čtyřku pražská Slavia, která bude v lednu soupeřem Olomouce, ale také Brno jako lepší tým z druhých míst. Jihomoravanky vyzvou v boji o finále do této fáze soutěže přímo nasazený Prostějov. Hrát se bude 19. a 26. ledna, finále je na programu jen na jeden zápas 9. února.

Výsledky: Olymp – Ostrava 3:1 (13, -21, 17, 17), Olomouc – Šternberk 3:0 (15, 23, 15), Ostrava – Šternberk 3:1 (-18, 18, 20, 22), Olomouc – Olymp 3:0 (17, 17, 22), Olomouc – Ostrava 3:0 (17, 18, 12), Olymp – Šternberk 3:0 (17, 16, 20).

Konečné pořadí: 1. Olomouc 12 bodů, 2. Olymp 10, 3. Ostrava 8, 4. Šternberk 6. (tz)

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky SK UP jdou suverénně do semifinále Českého poháru"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..