Soupeře ze dna tabulky měly ve 14. extraligovém kole volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc i Sokola Šternberk. Zatímco vysokoškolačky v Praze souboj s osmými Střešovicemi zvládly, v ligovém pořadí poslední Šternberk doma padl s předposledním Libercem 2:3, přestože měl v tiebreaku výhodu mečbolu.

TJ Tatran Střešovice – SK UP Olomouc 0:3 (-22, -24, -12)

V duelu se Střešovicemi byla Univerzita vysokým favoritem, přesto musela o vítězství v úvodních dvou setech tvrdě bojovat. V tom prvním prohrávaly Olomoučanky 16:20, ale koncovku díky šňůře servisů střídající Dedíkové nakonec zvládly. Ve druhé sadě vedl pražský tým dokonce 24:19, avšak poslední kýžený bod nepřidal a byla to tentokrát Viestová, kdo set doservíroval do vítězného konce. Teprve třetí dějství přineslo jasnou a poklidnou výhru hostujícího družstva.

„Soupeř chtěl hrát a hrál velmi dobře a s obrovským nasazením, zatímco náš přístup k zápasu nebyl zpočátku vůbec dobrý,“ zlobil se i přes výhru trenér Olomouce Jiří Teplý. „Spokojený mohu být tentokrát pouze s výsledkem, s výkonem ale nikoliv. V rozhodujícím momentu druhé sady si holky konečně daly říct, chytily tři těžké balony v poli a ve třetím setu už se tuhý odpor domácích zlomil,“ konstatoval Teplý.

Za týden v sobotu zamíří vysokoškolačky znovu do Prahy, kde je tentokrát bude čekat od 17 hodin duel o přední příčky tabulky s Olympem.

Rozhodčí: Meruna, Pejpal. Čas: 71 minut. Diváků: 120. Sestava Střešovic: Štindlová, Poubová, Černianská, Nýdrlová, Škrampalová, Kvapilová. Libero: Novotná. Střídaly: Zachová, Syrůčková, Jeřábová, Synková. Sestava Olomouce: M. Janečková, Sajdová, Viestová, Chalcarzová, Jesinová, Mátlová. Libero: Maléřová. Střídaly: Dedíková, S. Janečková, Nachmilnerová.

TJ Sokol Šternberk – VK TU Liberec 2:3 (-17, -12, 19, 23, -14)

Liberec přijel do Šternberka pouze s osmi hráčkami, zatímco domácí tým posílila pro tento zápas olomoucká nahravačka Gregorová. Přesto to byli hosté, kteří vstoupili do utkání podstatně lépe a po dvou snadno vyhraných setech vedli 2:0, když v tom druhém povolili domácím uhrát pouhých dvanáct míčů.

Teprve pak se Sokol zbavil svazující nervozity z důležitosti záchranářského duelu, ovládl třetí sadu a snížil. Ve čtvrtém dějství vedly Šternberanky 19:14 a 20:16, potom sice nechaly Liberec otočit na 20:21, ale dramatickou koncovku zvládly a vynutily si tieabreak. V něm vedlo domácí družstvo 12:10 a za stavu 14:13 mělo dokonce mečbol, do té doby výborně hrající Gregorová však v tu chvíli zkazila servis, severočeský celek nabídnutou příležitost plně využil a po výhře 16:14 si odvezl z Moravy dva veledůležité body.

„Jeli jsme sem hodně skleslí, protože nás trápí obrovská marodka, ale zaskočili jsme domácí velkou bojovností a nasazením a dostali se do vedení o dva sety,“ hodnotil zápas liberecký trenér Dušan Hořínek. „Pak se utkání vyrovnalo a v tiebreaku už to byla loterie a bitva, v níž se obě družstva tahala o těsné vedení. Rozhodl náš servis, jím jsme ostatně úspěšně dohráli i zkrácený set,“ řekl Hořínek.

Šternberský kouč Radomil Juřík uznal, že to zpočátku vypadalo, že jeho tým prohraje za hodinu 0:3. „Nemohli jsme dlouho najít optimální sestavu. Potom se nám to podařilo a nakonec z toho byl vyrovnaný zápas, v němž jsme měli k vítězství blíž. O všem paradoxně rozhodl jeden zkažený servis při našem mečbolu. Měli jsme opět potíže na příjmu a málo využívali středových hráček Piňosové a Holáskové, které jsou schopné balony skládat. Holky ale bojovaly, snažily se. Je to obrovská škoda, výhra by jim moc psychicky pomohla,“ připomněl Juřík desetizápasovou šňůru jeho celku bez vítězství.

Příští sobotu se šternberské volejbalistky představí znovu doma a opět v klíčovém záchranářském duelu. Ve své hale Ecce Homo budou od 17 hodin hostit družstvo Střešovic.

Rozhodčí: Krtička, Renčín. Čas: 113 minut. Diváků: 200. Sestava Šternberka: Oborná, Piňosová, Gregorová, Šenková, Holásková, Hrabalová. Libero: Hronová. Střídaly: Honková, Dřímalová, Baďurová, Sochorcová. Sestava Liberce: Chroustovská, Novotná, Lohniská, Vinecká, Lauerová, Ševčíková. Libero: Ullmannová. Střídala: Ševců.

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky SK UP zdolaly Střešovice, Šternberk nevyužil mečbol a opět prohrál"