Volejbalistky Šternberka v domácím poháru končí

Pouť volejbalistek Sokola Šternberk letošním ročníkem Českého poháru skončila už ve druhém kole soutěže. Šternberanky v něm doma prohrály s Přerovem 1:3 a s domácím pohárem se loučí. Přerov čeká ve čtvrtfinále český suverén Prostějov.

O čtvrtfinalistovi poháru se mělo původně rozhodnout už v úterý, jenže za stavu 12:16 v úvodním setu vypadl v části Šternberka včetně sportovní haly Ecce Homo elektrický proud a zápas byl přeložen na středu, kdy se začínalo znovu od nuly. V přerovské základní sestavě se na rozdíl od úterý objevila po delší zdravotní pauze bývalá reprezentantka Soňa Nováková (rozená Dosoudilová), přesto první dějství získal Šternberk, který sice promarnil vedení 14:8, ale v koncovce rozhodl o svém dílčím úspěchu.

Další dvě sady však hráčky Sokola hrubě nezvládly, v obou získaly vždy jen třináct bodů a hosté rázem vedli. Začátek čtvrté části byl doslova jako na houpačce (2:5, 10:6, 12:17), závěr už ale opět patřil Přerovankám, které se tak po více než hodině a čtvrt radovaly ze zaslouženého postupu mezi nejlepší pohárovou osmičku.

Podle přerovského kouče Vladimíra Sirvoně přitom jeho tým o postup až tak příliš neusiloval. „Je nám jasné, že čtvrtfinále s Prostějovem pro nás bude v této soutěži konečnou, takže jsme to dnes brali hlavně jako přípravu. Největší pozitivum vidím v tom, že jsme konečně po dlouhé době nastoupili kompletní a že to Soňa Nováková zkusila a ustála. V prvním setu jsme se ještě sehrávali, pak už to bylo lepší,“ kvitoval Sirvoň.

Trenér Šternberanek Radomil Juřík přiznal, že jeho tým podal velmi špatný výkon, na který by měl hlavně co nejrychleji zapomenout. „Jako největší problém vidím to, že jsme po vyhrané první sadě neubránili hlavní kůl. Navíc se protivníkovi začal dařit servis, několikrát nám to tam z něj přímo spadlo. Hodně nám chybí nemocná Katka Holásková, i když mladá Daniela Pavlitová na její pozici rozhodně nevyhořela,“ zmínil Juřík.

Už tento čtvrtek čeká Šternberanky návrat do extraligové reality. Na státní svátek přivítají od 17 hodin ve své hale Ecce Homo v prestižním derby Univerzitu Palackého Olomouc.

TJ Sokol Šternberk – Přerovský VK 1:3 (23, -13, -13, -19)

Rozhodčí: Gall, Dziacký. Čas: 79 minut. Diváků: 80.
Šternberk: Dřímalová, Oborná, Pavlitová, S. Janečková, M. Janečková, Sochorcová. Libero: Hronová. Střídala: Římská
Přerov: Nováková, Gáliková, Murčinková, Mátlová, Gambová, Rosenbergerová. Libero: Dedíková. Střídala: Kohoutová.

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky Šternberka v domácím poháru končí"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..