Volejbalistky Šternberka v Ostravě neuspěly

Velkou šanci posílit své naděje na účast ve vyřazovacích bojích měly v 11. kole extraligy volejbalistky Sokola Šternberk. Doposud předposlední Ostravu porazily Hanačky doma 3:1, jenže v odvetě na soupeřově palubovce prohrály stejným poměrem a rázem samy sklouzly na místo znamenající po skončení dlouhodobé části účast v ošidné baráži o setrvání mezi tuzemskou elitou.

První nervózní set, v němž se vedení přelévalo ze strany na stranu, získaly domácí volejbalistky, které se tak uklidnily a vzápětí vcelku bez potíží vyhrály i druhou sadu. Jenže v té třetí se Šternberanky zlepšily v útoku i na bloku a po výhře 25:18 snížily. Naděje Sokola na zisk byť jen jediného bodu ovšem zhasly ve čtvrtém dějství, v němž Ostrava uhájila svůj rychle nabytý náskok a v tabulce extraligy se přehnala právě přes svého soupeře.

„Jsem zklamaný, protože jsem věřil, že tady uhrajeme aspoň bod za výsledek 2:3,“ přiznal šternberský trenér Radomil Juřík. „Jenže při takovém příjmu podání, jaký jsme předvedli, si nejsem jistý, že jsme si jej zasloužili. Bohužel až od poloviny zápasu se v útoku chytila Markéta Janečková, která potom skládala balony velmi spolehlivě,“ pochválil kapitánku týmu Juřík.

Kouč Ostravy Zdeněk Pommer se radoval z důležité výhry svého celku. „Rozhodla naše větší chuť po vítězství a bojovnost. Bohužel jsme se potýkali se špatným blokem na kůlu, odkud chodila většina bodových útoků soupeře. Přesto jsme to zvládli a jsme zpět ve hře,“ těší Pommera.

Další mimořádné důležitý zápas v boji o účast v play-off čeká hráčky Sokola v sobotu 10. prosince, kdy od 17 hodin přivítají ve své hale Ecce Homo poslední celek tabulky SG Brno.

TJ Ostrava – TJ Sokol Šternberk 3:1 (22, 17, -18, 17)

Rozhodčí: Vojtíšek, Pecháček. Čas: 95 minut. Diváků: 145.

Ostrava: Mayerhoferová, Polášková, Pinková, Lindovská, Kadlecová, Langová. Libero: Elblová. Střídaly: Piňosová, Krotká
Šternberk: Dřímalová, Oborná, Pavlitová, S. Janečková, M. Janečková, Sochorcová. Libero: Hronová. Střídaly: Římská, Segeťová.

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky Šternberka v Ostravě neuspěly"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..