Volejbalistky UP bojovaly se zdravím i rozhodčími

Rozsáhlá marodka a očividná nepřízeň sudích. Nejen s Olympem musely bojovat volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc v úvodním semifinále extraligového play-off. Nerovnou bitvu v pražských Vršovicích vysokoškolačky v prvních dvou setech ještě jakž takž zvládaly, pak už však náporu z několika stran neodolaly a po porážce 0:3 prohrávají v sérii 0:1. Druhý zápas se bude hrát v Praze zítra opět od 17 hodin.

Nahravačka Rašková zůstala doma, smečařka Helena Kojdová i blokařka Murčinková vyrazily do Prahy s týmem Univerzity Palackého pouze jako divačky, navíc zkušená Napolitano Šenková šla do hry i přes zdravotní indispozici. Přesto olomoucké volejbalistky sehrály s domácím celkem dva zcela vyrovnané sety, v nichž sice pražské družstvo téměř neustále vedlo, maximálně však o tři body. Hanačky se na protivníka několikrát dotáhly, když však mohly jít samy do vedení, zasáhla několikrát vyšší moc…

První dějství se lámalo za stavu 20:19, kdy domácí uhráli dva míče v řadě a těsný náskok už si udrželi. Ve druhé sadě to bylo ještě 23:23, poslední dvě výměny ale patřily Olympu. Ve třetí části duelu už šel těžce zkoušený hostující celek do kolen. Od stavu 10:2 pro domácí nebylo prakticky o co hrát a univerzita si nakonec připsala pouhých devět bodů.

Trenér Olomouce Jiří Teplý si téměř nikdy na výkon rozhodčích nestěžuje, tentokrát ale musel učinit výjimku: „První dva vyrovnané sety sudí z velké části ovlivnili, když v každém z nich darovali soupeři nejméně tři body. Přitom pražští čároví rozhodčí mávali dobře, hlavní se ale nerozpakoval jejich výroky otáčet. I samotní diváci na Olympu se divili, co se děje, bohužel to ale v této hale nebylo zdaleka poprvé za posledních několik let, kdy jsme se zde v play-off představili,“ nebral si servítky Teplý.

Přesto jeho svěřenkyně mohly podle něj alespoň jeden z prvních dvou setů vyhrát. „Klidně to mohlo být 1:1, ale i 2:0 pro nás, pak by se zápas určitě vyvíjel jinak. Bohužel jsme však udělali pár drobných chyb, což v kombinaci s představením rozhodčích na dobře hrajícího soupeře nestačilo. Za ty dva sety si ale holky zaslouží pochvalu, rvaly se, až ve třetí sadě to už bylo nad jejich síly,“ nechtěl se kouč vysokoškolaček pod dojmem ostatních okolností příliš vracet k debaklu ve třetím dějství.

PVK Olymp Praha – SK UP Olomouc 3:0 (22, 23, 9)
Rozhodčí: Kvarda, Němeček. Čas: 73 minut. Diváků: 200.
Sestava Olympu: Mudrová, Halbichová, Hodanová, Sládková, Kvapilová, Mlejnková. Libero: Dostálová
Sestava Olomouce: Košická, Rutarová, P. Kojdová, Napolitano Šenková, Tomášeková, Tinklová. Libero: Dreksová. Střídaly: Mátlová, Uhrová

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky UP bojovaly se zdravím i rozhodčími"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..