Volejbalistky UP jsou v lize už druhé

Stejného výsledku, avšak s opačným znaménkem dosáhly v 7. extraligovém kole volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc a Sokola Šternberk. Zatímco vysokoškolačky zvítězily 3:1 v Přerově a dostaly se před svého soupeře na druhé místo v pořadí nejvyšší soutěži, Šternberk i s novým trenérským duem prohrál stejným poměrem doma s pražskou Slavií a zůstává poslední.

V Přerově se v úvodní sadě oba protivníci dlouho střídali ve vedení maximálně o čtyři body, v koncovce byl nakonec šťastnější domácí celek. „Začali jsme vzhledem k důležitosti zápasu nervózně, o naší prohře rozhodly čtyři či pět nevynucených chyb, což bylo vzhledem k vyrovnanosti setu příliš mnoho,“ glosoval začátek střetnutí olomoucký trenér Jiří Teplý.

Vyrovnaná byla i první polovina druhé části duelu, jenže ze stavu 16:15 pro Přerov to bylo rázem 16:21 a vzápětí 18:25. Ve třetím dějství pak univerzita od počátku dominovala a domácím povolila pouhých šestnáct bodů. „V této fázi zápasu to byl z naší strany velmi dobrý výkon téměř bez chyb,“ chválil Teplý.

Ten podle něj pokračoval i do poloviny čtvrté sady, kdy jeho svěřenkyně vedly 14:9. „Pak jsme však polevili v očekávání blížící se výhry, udělali několik chyb a rázem z toho bylo drama. Jsem rád, že jsme to nakonec zvládli už ve čtyřech setech,“ kvitoval výhru 25:23 a celkově 3:1 Jiří Teplý, který pochválil především blokařku Jesinovou a obě smečařky Chalcarzovou a Markétu Janečkovou.

Podle přerovského lodivoda Vladimíra Sirvoně rozhodlo o osudu zápasu především podání. „To naše mělo obrovské výkyvy, vadily mi hlavně servisy na jistotu a přesto zkažené. Nejhorší ze všeho však byla naše špatná herní disciplina. Co jsem holkám řekl, to nedodržovaly, a hra tak zákonitě nefungovala. Vůbec jsme nedokázali připravit útok pro středové hráčky Murčinkovou s Pastulovou, čímž se nepovedlo využít jejich sílu. Často se útočilo přes kůly i z dobré přihrávky, což byla chyba nahrávačky. Následně to zase nešlo kvůli horšímu příjmu, právě na tomhle jsme vyhořeli,“ mínil Sirvoň.
V sobotu 15. ledna bude Olomouc hostit od 17 hodin v univerzitní sportovní hale na Lazcích Ostravu.

PVK Přerov – SK UP Olomouc 1:3 (23, -18, -16, -23)

Rozhodčí: Gall, Dočkal. Čas: 91 minut. Diváků: 400.
Přerov: Ticháčková, Gáliková, Murčinková, Mrázková, Gambová, Pastulová. Libero: Zajícová. Střídaly: Nucová, Skřičková, Skalová.
Olomouc: M. Janečková, Sajdová, Viestová, Chalcarzová, Jesinová, Gregorová. Libero: Maléřová. Střídaly: Mátlová, S. Janečková.

Šternberk na přelomu roku narychlo měnil trenéra a proti pražské Slavii nastoupil doma pod vedením nové dvojice Radomil Juřík (hlavní kouč) a Radek Patsch (asistent). Na začátku úvodního setu sice Sokol rychle prohrával 1:6, potom se ale zvedl, otočil na 17:14 a nadšeným výkonem dovedl sadu do vítězného konce. Jenže ve druhém dějství Slavia od stavu 11:12 odskočila na 11:19 a nakonec domácím povolila jen třináct míčů. Podobně vypadal i třetí set, Šternberanky prakticky neustále tahaly za kratší konec a nakonec prohrály 17:25. Až čtvrtá sada byla zase o něco vyrovnanější, i tak v ní však měla pořád zlehka navrch Slavia, která v koncovce utekla na 22:16 a vedení už si nenechala vzít.
„Ze zápasu na horké zdejší půdě jsme měli obavy, Šternberk už bodovat potřeboval a zvlášť doma. Proto jsem velmi rád za získané body a holkám za ně děkuji,“ radoval se trenér Pražanek Jiří Vojík. „Pokud jsme dodržovali, co jsme si řekli, tak jsme měli navrch. Horší to bylo ve chvílích, kdy nás soupeř zatlačil servisem, to jsme rázem měli problémy. Jsem rád, že to nakonec dobře dopadlo,“ oddechl si Vojík.

Nový kormidelník Sokola Radomil Juřík poodhalil, jaká byla jeho první slova po premiérovém utkání na šternberské lavičce. „Říkali jsme si s kolegou Patschem, že se zázrak nekonal, přestože v to asi mnozí diváci, některé hráčky i funkcionáři tajně doufali. Jsem velmi spokojený s prostředím, které nám fanoušci vytvořili, pro hráčky je to výborné. Bohužel ale asi psychicky nezvládly základní volejbalové činnosti servis a přihrávku. Z toho pak pramenila nepříliš pestrá nahrávka, takže jsme šli do připravené obrany a Slavia nás přehrávala. Viditelné to bylo zejména ve druhém setu, v tom prvním ještě zapůsobil elán a nadšení, takže jsme protivníka přehráli ve všech směrech. Pak už jsme tahali za kratší konec,“ uznal Juřík.
V sobotu 15. ledna budou šternberské volejbalistky usilovat o překvapení v podobě své druhé ligové výhry na palubovce lídra nejvyšší soutěže Brna.

TJ Sokol Šternberk – VC Slavia Praha 1:3 (19, -13, -17, -19)

Rozhodčí: Kovář, Trumpeš. Čas: 85 minut. Diváků: 200
Šternberk: Klhůfková, Šenková, Holásková, Hrabalová, Dedíková, Piňosová. Libero: Hronová. Střídaly: Honková, Oborná, Dřímalová, Halamíčková.
Slavia: Smutná, Koloušková, Jonášová, Mezerová, Kočiová, Suchoňová. Libero: Steinerová. Střídaly: Neumannová, Bonnerová, Caithamlová, Ďurianová, Bízová.

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky UP jsou v lize už druhé"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..