Volejbalistky UP nezvládly boj o první místo

Shodně 1:3 prohrály ve 12. extraligovém kole volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc i Sokola Šternberk. Vysokoškolačky tímto poměrem ztratily bitvu o první místo v Brně a Šternberk doma prohrál ve čtyřech setech s Přerovem, přestože úvodní sadu celkem jasně ovládl.

Boj o průběžné vedení v extraligovém pořadí začaly lépe hostující Olomoučanky, které v úvodním setu dlouho vedly až o čtyři body, jenže nezvládly koncovku a sadu zbytečně ztratily poměrem 23:25. To se podepsalo na jejich výkonu ve druhé části duelu, která opět patřila Brnu, jež tentokrát diktovalo tempo. Své možnosti univerzita plně naznačila ve třetím dějství, v němž rychle vedla 10:1 a nakonec protivníka rozdrtila 25:12. Čtvrtý set ale opakoval scénář toho prvního: Olomouci nestačilo v závěru ani vedení 21:19 a Brňanky se po výhře 25:22 a celkově 3:1 osamostatnily na čele tabulky.

„Byl to oboustranně velmi slušný volejbal,“ hodnotil hostující kouč Jiří Teplý. „Brno využilo nabytého sebevědomí ze svého úspěšného tažení pohárovou Evropou. My jsme bohužel opakovaně nezvládli klíčové momenty zápasu. Chybělo nám víc odvahy a také větší množství těžkých zápasů během sezony, v tom měl soupeř navrch,“ mínil Teplý.
Zápasem v Brně začala pro olomoucké volejbalistky náročná série, která bude pokračovat v pondělí finálovým utkáním Českého poháru, v němž se univerzita postaví ve vlastní hale od 18 hodin Prostějovu. Ve čtvrtek pak Hanačky čeká od 17 hodin znovu doma ligový duel s Frýdkem-Místkem a zápasovou šňůru završí Olomouc v sobotu 19. února dalším střetnutím extraligy v Praze se Střešovicemi.

VK KP Brno – SK UP Olomouc 3:1 (23, 19, -12, 22)

Rozhodčí: L. Grabovský, Gall. Čas: 87 minut. Diváků: 600
Sestava Brna: Straková, Rozkydálková, Svobodníková, Vincourová, Útlá, Širůčková
Libero: Melichárková. Střídaly: Onderková, Vitoulová, Jiroušková, Staňková
Sestava Olomouce: Mátlová, Sajdová, Viestová, Chalcarzová, Jesinová, Gregorová. Libero: Maléřová. Střídaly: M. Janečková, S. Janečková

Šternberk, který stále čeká na druhou výhru v sezoně, začal proti čtvrtému celku tabulky nebojácně, rychle vedl 8:2 a 10:4 a poměrně hladce vyhrál úvodní set, v němž mohl být rozdíl ještě výraznější, kdyby na jeho zakončení nepotřeboval domácí tým hned čtyři setboly.

Jenže ve druhé sadě se situace obrátila; byl to naopak Přerov, jenž na začátku vyhrával 9:3, a také on bez větších potíží srovnal na 1:1. I úvod třetího dějství patřil hostům, kteří vedli 9:4 a 20:14. Domácí volejbalistky pak sice dokázaly srovnat na 22:22, jenže vzápětí ztratily tři výměny v řadě a tím i celý set. Ve čtvrté sadě od stavu 11:11 začal Přerov postupně navyšovat svůj náskok a vítězství už si nenechal vzít.

„Opět jsme předvedli to, co prakticky každý soutěžní zápas, tedy špatnou přihrávku a servis, kvůli čemuž nemůžeme využívat své přednosti,“ nebyl i přes výhru s výkonem svého týmu příliš spokojený přerovský kouč Vladimír Sirvoň. „Snažil jsem se s tím pak dělat, co se dalo, dokonce jsem na chvíli vyndal ze sestavy libero a naštěstí se nám podařilo vyhrát,“ oddechl si zkušený trenér.

Domácí kormidelník Radomil Juřík litoval ztráty dobře rozehraného zápasu. „První set jsme odehráli perfektně a zaslouženě v něm zvítězili. Pak jsme však nepochopitelně polevili nikoliv snad v nasazení, ale v koncentraci a hlavně nám úplně odešla přihrávka, takže to už byl jen souboj s protivníkovým servisem. Navíc jsme měli potíže v útoku, v němž se nám nedařilo prosazovat,“ hledal příčiny další porážky Juřík.

Ve čtvrtek 17. února se šternberské volejbalistky představí v dalším extraligovém kole na palubovce Ostravy a o dva dny později budou ve své hale Ecce Homo hostit od 17 hodin v důležitém záchranářském duelu Liberec.

TJ Sokol Šternberk – PVK Přerov 1:3 (19, -16, -22, -16)

Rozhodčí: Blažek, Antušák. Čas: 93 minut. Diváků: 150.
Sestava Šternberka: Dřímalová, Šenková, Holásková, Hrabalová, Oborná, Honková. Libero: Hronová
Střídaly: Dedíková, Halamíčková, Sochorcová.
Sestava Přerova: Ticháčková, Gálíková, Murčinková, Mrázková, Gambová, Pastulová. Libero: Cebáková.Střídaly: Nucová, Zajícová.

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky UP nezvládly boj o první místo"