Volejbalistky UP otočily zápas na Olympu

Na 15. extraligové kolo budou v dobrém vzpomínat volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc i Sokola Šternberk. Vysokoškolačky v něm dokázaly otočit ve svůj prospěch utkání na Olympu a výhrou 3:1 si upevnit druhou příčku v tabulce nejvyšší soutěže, Šternberanky se po deseti porážkách v řadě dočkaly vítězství 3:0 nad Střešovicemi a přenechaly soupeři poslední příčku.

Úvodní set pražského zápasu patřil domácímu Olympu, jenž od počátku až do konce vedl. Ve druhé sadě se karta obrátila; univerzita v ní vyhrávala až o deset bodů a bez potíží srovnala. Nejvyrovnanější bylo třetí dějství. Lépe je zahájil hostující tým, jenž vedl 10:5, pak se zase do mírného trháku dostaly Pražanky, ale koncovka od stavu 22:22 patřila Olomouci. Hanácký celek už nabídnutou šanci nepustil, ve čtvrtém setu měl opět navrch a důležité utkání dovedl k vítěznému konci.
„V úvodu zápasu jsme byli zakřiknutí a hledali se, pak už to až na část třetího setu byl z naší strany dobrý výkon bez větších chyb,“ konstatoval trenér vysokoškolaček Jiří Teplý, podle nějž o vítězi rozhodla koncovka třetí sady.

Březnový zápasový program zahájí olomoucké volejbalistky příští sobotu domácím zápasem s Přerovem. Středomoravské derby začne v univerzitní sportovní hale v 17 hodin.

PVK Olymp Praha – SK UP Olomouc 1:3 (20, -17, -23, -17)

Rozhodčí: Fink, Kvarda. Čas: 86 minut. Diváků: 200.
Sestava Olympu: Kallistová, Halbichová, Jakubšová, Sládková, Vanžurová, Kossányiová. Libero: Dostálová. Střídaly: Mudrová, Jurčenková, Zoulová.
Sestava Olomouce: Mátlová, Sajdová, Viestová, Chalcarzová, Jesinová, Gregorová. Libero: Maléřová. Střídaly: Dedíková.

Šternberk deptaný šňůrou nezdarů nezačal ani tentokrát dobře, v úvodním setu prohrával 8:15 a ještě 17:21 a 22:23, ale koncovku zvládl díky třem uhraným míčům v řadě lépe. Od té chvíle už byly domácí hráčky na palubovce lepším týmem, ve druhé sadě neustále vedly o dva až pět bodů a ve třetím dějství od stavu 14:13 zápas zcela ovládly.
„Potýkáme se s velkou marodkou. Měli jsme horší příjem a domácí nás předčili i sebevědomím a agresivitou v útoku,“ hledal příčiny porážky kouč Střešovic Vlastislav Novotný.

Podle domácího kormidelníka Radomila Juříka rozhodl o osudu zápasu jeho první set. „Hodně jsme v něm prohrávali, ale otočili jsme to a pak už jsme si řekli, že to znovu nedopustíme. Holky podaly nadšený výkon, opíraly se o variabilní nahrávku a také o nejvíc ublokovaných míčů za dobu, co u týmu s kolegou Patschem jsme. Ve třetím setu už nám soupeř práci hodně usnadnil množstvím svých chyb,“ dodal Juřík.

Po sérii zápasů s hratelnými soupeři čeká v sobotu 5. března od 17 hodin šternberský tým duel v Praze se Slavií, která doma ještě v této ligové sezoně neprohrála.

TJ Sokol Šternberk – TJ Tatran Střešovice 3:0 (23, 20, 19)

Rozhodčí: L. Grabovský, Trumpeš. Čas: 68 minut. Diváků: 200.
Sestava Šternberka: Dřímalová, Šenková, Holásková, Hrabalová, M. Janečková, Piňosová. Libero: Hronová. Střídala: Oborná.
Sestava Střešovic: Štindlová, Synková, Černianská, Valešová, Škrampalová, Kvapilová. Libero: K. Novotná. Střídala: Němcová, Zachová.

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky UP otočily zápas na Olympu"