Volejbalistky UP postoupily v poháru

Olomoucké volejbalistky ovládly základní část Středoevropské ligy a postupují na vytoužené Final Four. V sobotu si nejprve poradily se Záhřebem, aby o den později přehrály i domácí Strabag Bratislava. Vzhledem ke klopýtnutí jejich hlavního pronásledovatele z Mariboru je už nyní jasné, že je nikdo v neúplné tabulce nepředstihne.

„Ke třetímu místu, které nám zaručí účast na Final Four by mělo stačit jedno vítězství. Doufám, že ho uhrajeme,“ přál si před odjezdem trenér Jiří Teplý.

Plán jeho svěřenkyně splnily už v prvním utkání, když přehrály chorvatský celek Mladost Zagreb bez větších komplikací 3-0. „Myslím si, že jsme měly celý zápas pod kontrolou. Jediná komplikace přišla ke konci prvního setu, kde jsme ztratily asi šestibodový náskok. Bojovaly jsme trošku s podmínkami v hale, strop byl dost nízký a osvětlení bylo zvláštní, chvíli trvalo si zvyknout. Soupeř měl šikovný tým, ale v rozhodujících chvílích udělaly moc chyb a my toho využily,“ zhodnotila první utkání Martina Michalíková, která patřila na hřišti k nejlepším.
V neděli pak nastupovaly s postupovou jistotou proti domácí Bratislavě. Ta působila na začátku utkání zakřiknutě a první dva sety ztratila bez většího vzdoru. Hanačky pokračovaly v cestě za dalším vítězstvím i ve třetí sadě, ale Slovenky nesložily zbraně, a pro ně nepříznivý vývoj dokázaly otočit. „Ve třetím setu jim v koncovce vyšla série na podání, ale ve čtvrtém jsme už měly opět hru pod kontrolou,“ hodnotila utkání kapitánka Dudová.

„Jsem rád, že jsme dokázaly udělat ten poslední krok. Navíc nám ty dvě vítězství zajistily celkové prvenství po základní části,“ těšilo trenéra Hanaček Teplého, který už přemýšlí nad pohárovým utkáním ve Stuttgartu. „Je to velice kvalitní družstvo, které je v současném stavu nad naše síly. Na druhou stranu my za rok nemáme tolik příležitostí zahrát si proti tak kvalitnímu soupeři. Uděláme tam všechno proto, abychom odehráli co nejdelší zápas. Přesto, že jsou šance na postup minimální, tak se chceme porvat, aby byl výsledek lepší, než jaký byl doma,“ burcuje.

Mladost ZAGREB (CRO) – VK UP OLOMOUC (CZE) 0:3 (22:25, 15:25, 20:25)
Strabag VC BRATISLAVA (SVK) – VK UP OLOMOUC (CZE) 1:3 (15:25, 17:25, 25:22, 18:25)
Sestava Olomouce:
Dudová, Kubínová, Michalíková, Košická, Dedíková, Napolitano, Orvošová, Strušková, Sajdová, Ćutuk, Sain

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky UP postoupily v poháru"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..