Volejbalistky UP ve Vyzývacím poháru nezaváhaly

Pro postup do další fáze evropského Vyzývacího poháru si jely volejbalistky VK UP Olomouc do chorvatského města Poreč. Po domácí výhře 3:0 z úvodního duelu vysokoškolačky zvítězily nad celkem ze severu Istrie i na jeho palubovce ve třech setech a jako jediný český ženský tým přežijí v pohárové Evropě Nový rok. V lednovém osmifinále Challenge Cupu se univerzita utká s francouzským týmem SF Paris Saint Cloud.

Olomoučanky potřebovaly k postupu uhrát v Poreči alespoň dva sety a ke svému cíli vykročily více než razantně. V úvodním dějství vedly rychle 8:3 a 16:6 a nakonec povolily chorvatskému soupeři jen čtrnáct míčů. Druhé dějství bylo zpočátku vyrovnanější, domácí celek vyhrával ještě v prvním technickém time outu 8:7, jenže ve druhém už ztrácel 11:16 a Univerzita Palackého mohla následně po vítězství 25:18 slavit postup do osmifinále Vyzývacího poháru. Ve třetí části duelu už došlo k očekávaným změnám v sestavách obou protivníků, Hanačky se musely vyrovnávat s nepříznivým stavem 3:8, ale koncovku zvládly a nakonec se v Poreči nezdržely ani o set déle, než bylo nutné.
„Důležité bylo vyhrát první sadu, abychom se chytili, což se nám podařilo. Po vyhraném druhém setu a postupu už jsme nechali zahrát celou lavičku a zlomený soupeř rovněž nekladl příliš velký odpor. Jsme rádi, že jsme jako jediné české družstvo žen přešli do lednových pohárových bojů,“ pochvaloval si kormidelník Olomouce Jiří Teplý.
Ještě těžší výzva než Poreč v Challenge Cupu čeká pravděpodobně Olomoučanky tuto sobotu 19. prosince, kdy se v rámci 13. extraligového kola utkají doma od 17 hodin s lídrem soutěže Prostějovem.

OK Poreč (Chorv.) – VK UP Olomouc 0:3 (-14, -18, -19)
Rozhodčí:
Ilhan (Tur.), Telo (Alb.). Čas: 69 minut. Diváků: 200.
Poreč: Sučićová, Jakšetićová, Račićová, Ipsaová, Slišková, Novoselová. Libera: Sainová, Zahirovićová. Střídala: Rogovićová.
Olomouc: Dudová, Michalíková, Dumančićová, Kubová, Dedíková, Závodná. Libero: Hronová. Střídaly: Nováková, Čudová, Sochorcová.

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky UP ve Vyzývacím poháru nezaváhaly"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..