Volejbalistky UP vstoupily do pohárů prohrou

Na palubovce aktuálně vedoucího celku německé Bundesligy Schwerinu zahájily svou letošní pouť evropskými pohárovými soutěžemi volejbalistky VK UP Olomouc. V úvodním utkání prvního kola hlavní fáze Poháru CEV vysokoškolačky na hřišti pravidelného účastníka pohárů včetně Ligy mistryň prohrály 0:3 a v domácí listopadové odvetě budou muset zvítězit minimálně 3:1, aby si zajistily právo alespoň na rozhodující „zlatý“ set.

Domácí tým ze severoněmecké stotisícové metropole spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko i s exprostějovskou Slovenkou Hrončekovou v sestavě začal sebevědoměji, při podání Hankeové šel hned na začátku úvodního setu do vedení 7:2 a Olomouci už nedovolil ztrátu zcela srovnat. Hanačky sice stáhly na 10:8 a ještě i 16:13, nakonec však prohrály 17:25.

Druhá sada byla vyrovnanější, od stavu 12:11 pro univerzitu se však Schwerinu podařila série pěti bodů, a to na této úrovni rozhoduje… Vysokoškolačky se už jen několikrát dostaly na dostřel dvou míčů, blíže ale ne a po výsledku 25:19 prohrávaly 0:2.

Nejblíže alespoň dílčímu úspěchu byly Olomoučanky ve třetí části duelu, v níž vedly 5:2, 9:6 a ještě 20:18. Následně ovšem ztratily čtyři míče v řadě, třetí set celkově 22:25, celý zápas 0:3 a v odvetě budou mít velmi těžkou úlohu.

„I přes jednoznačně vyhlížející výsledek to nebyl vůbec špatný zápas,“ konstatoval trenér Univerzity Palackého Jiří Teplý. „Postavil se nám velmi kvalitní soupeř, navíc v prvním setu jsme trochu bojovali i s vlastní nervozitou a srovnávali se s bouřlivou atmosférou v hale. Šance na zdramatizování jsme měli ve druhém a hlavně třetím setu, bohužel jsme je nevyužili. Přesto si myslím, že družstvo podalo bojovný výkon a žádná hráčka vysloveně nezklamala. V odvetě je možné všechno, takže uvidíme doma,“ neskládá předčasně zbraně Teplý.

Právě odveta, která definitivně rozhodne o postupujícím do osmifinále CEV Cupu, se uskuteční ve čtvrtek 12. listopadu od 17 hodin v olomoucké univerzitní hale. Nejbližší zápas ale čeká vysokoškolačky již tuto sobotu, kdy budou rovněž doma od pěti odpoledne hostit v rámci 5. extraligového kola tým Frýdku-Místku.

Schweriner SC – VK UP Olomouc 3:0 (17, 19, 22)
Rozhodčí:
Janosch (Rak.), Hagstrom (Švéd.). Čas: 68 minut. Diváků: 1200.
Schwerin: Geertiesová, Brandtová, Hankeová, Turnerová, Hrončeková, Holsteinová. Libero: Völkerová. Střídala: Gollaová.
Olomouc: Závodná, Dudová, Košická, Dumančićová, Kubová, Dedíková. Libero: Hronová. Střídaly: Michalíková, Sochorcová.

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky UP vstoupily do pohárů prohrou"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..