Volejbalistky UP zahájily pohár hladkou výhrou nad Lincem

Do nového ročníku evropských pohárových soutěží vstoupily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc domácím duelem 1. kola poháru CEV Cup proti rakouskému celku ASKÖ Linz-Steg. A byl to zápas, jenž trval jen něco málo nad hodinu, protože hosté, kteří přijeli pouze s osmi hráčkami, vysokoškolačkám příliš nevzdorovali. Univerzita zvítězila 3:0, když Linec uhrál pouhých 35 bodů. O všem podstatném ale rozhodne až odveta v Rakousku.

Volejbalistky Lince držely v Olomouci s domácím týmem krok vždy jen v úvodu jednotlivých setů. V tom prvním šla na servis za stavu 6:4 Helena Kojdová a odešla z něj, až když na tabuli svítilo 14:4, čímž bylo o osudu této sady rozhodnuto; hosté v ní nakonec získali jen deset výměn. Ve druhém dějství se situace prakticky opakovala. Hanačky rychle vedly 10:3, aby zvítězily 25:13. Ve třetím setu držel rakouský celek kontak nejdéle, když to bylo ještě 12:9. Potom se však podání ujala domácí blokařka Murčinková, také s její pomocí to bylo rázem 20:9 a hosté už se pak na odpor nezmohli.

„Je těžké hodnotit zápas, když náš tým hrál tak jako dnes. Nechci hledat alibi, ale je těžké něco dělat, když jme byli pouze v osmi a na lavičce měli jedinou hráčku na střídání,“ upozornil trenér rakouského družstva Rogelio Hernandez. „Dnes to byl právě ten den, kdy jsme špatně začali a ještě hůř skončili. Hráli jsme jen to, co nám dovolil protivník. Doufám, že doma budeme mít k dispozici víc hráček, pomůže nám prostředí, v němž trénujeme, a budeme hrát hru, která víc připomíná volejbal. Je před námi hodně práce, nemůžeme sice čekat zázraky, ale snad podáme lepší výkon,“ přeje si Hernandez.

To domácí kouč Jiří Teplý mohl být mnohem spokojenější: „Podali jsme kompaktní výkon, výborně jsme servírovali a nedělali tolik chyb, jak se nám to stávalo v předchozích utkáních. Tak nějak by to mohlo z naší strany vypadat. Byl to ale těžší zápas, než se mohlo z tribun zdát. Soupeř byl velmi houževnatý. Naštěstí jsme o jeho hře měli důkladné poznatky ze vzájemného zápasu na přípravném turnaji v Bratislavě a věděli jsme, co od nich čekat. Utkání v Linci bude ale ještě velmi těžké. Nesmíme nechat protivníka rozehrát, protože pak může kousat. Musíme je dostat pod tlak a hlavně kvalitně servírovat. Pak bychom to na rozdíl od minulého roku měli zvládnout,“ připomněl Teplý loňské nešťastné vyřazení v CEV Cupu od belgického Charleroi, které jeho svěřenkyně rovněž doma smetly, jenže v Belgii padly v takzvaném zlatém setu.

Odvetu v Linci, která rozhodne o postupujícím do 2. kola poháru CEV, odehrají olomoucké volejbalistky ve čtvrtek 31. října od 19:30 hodin. Ještě předtim je ale čeká další těžký úkol v podobě duelu 3. extraligového kola na palubovce úřadujícího mistra Prostějova. Hrát se bude tuto neděli od 17 hodin.

SK UP Olomouc – ASKÖ Linz-Steg 3:0 (10, 13, 12)
Rozhodčí:
Éva (Maď.), Probst (Něm.). Čas: 63 minut. Diváků: 800
Sestava Olomouce: Tinklová, Košická, Murčinková, Napolitano Šenková, H. Kojdová, Tomášeková. Libero: Dreksová. Střídala: P. Kojdová.
Sestava Lince: P. Teuflová, Fondriestová, Cyrová, Aricová, V. Teuflová, Gerlingová. Libero: Bergerová. Střídala: Krepperová.

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky UP zahájily pohár hladkou výhrou nad Lincem"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..