Volejbalistky vyhrály domácí pohárový turnaj

Pouhé dva sety ztratily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc během domácího turnaje čtvrtfinále Českého poháru a výrazně si tak přiblížily možnost postupu mezi nejlepší čtyřku. Nedařilo se zdravotními potížemi pronásledovanému Šternberku, jenž přes dobré výkony ani jednou nezvítězil. O postupu do semifinále se rozhodne na začátku listopadu v Praze.

Olomouckou čtvrtfinálovou skupinu zahájil domácí tým výhrou 3:1 nad Šternberkem a pokračoval vítězstvími 3:0 s Olympem a 3:1 s Ostravou. „Nejdůležitější byl zápas s Olympem, což je vedle nás druhý největší adept na postup,“ konstatoval trenér vysokoškolaček Jiří Teplý, kterého ale mrzely ztracené dva sety se Šternberkem a Ostravou. „I ty totiž mohou v konečném účtování hrát roli. Celkově jsme podávali střídavé výkony, byly tam dobré sety, ale i výpadky. Potřebujeme častější herní zátěž, abychom mimo jiné také zapracovali naši novou nahravačku Martinu Viestovou,“ zmínil Teplý, jehož tým se ve druhém pohárovém turnaji bude snažit o postup do semifinále. „Bude to chtít znovu porazit Ostravu a Šternberk a uhrát dobrý výsledek s Olympem,“ ví olomoucký kormidelník.

Smůlu si v Olomouci vybraly hráčky Sokola Šternberk, které se musely vyrovnat s několika absencemi zaviněnými zdravotními problémy. Po prohře s domácím družstvem padly Šternberanky s Ostravou i Olympem vždy v pěti setech. „Pokud bychom byli kompletní, tak bychom některé z těchto utkání určitě zvládli,“ věří kouč Sokola Adrián Ferulík, jemuž chyběly Klhůfková s Obornou, jen jeden den mohla hrát Baďurová a Hrabalová navíc nastupovala nemocná. „To už byl velký zásah do sestavy. Přesto jsme podali dobré výkony a na druhém turnaji chceme aspoň jednou vyhrát,“ plánuje Ferulík.

Druhý čtvrtfinálový turnaj Českého poháru volejbalistek, který definitivně rozhodne o postupu do semifinále, bude 5. a 6. listopadu hostit hala pražského Olympu. Mezi nejlepší čtyřku postoupí vítězové dvou čtvrtfinálových skupin, kteří se poté utkají o finále, a také lepší tým z druhých míst. Na toho bude čekat v semifinále přímo nasazený Prostějov.

Výsledky olomouckého turnaje čtvrtfinále Českého poháru volejbalistek
Olomouc – Šternberk 3:1 (15, -24, 10, 17)

Rozhodčí: L. Grabovský, Kovář. Čas: 81 minut.
Olymp – Ostrava 3:0 (32, 17, 25)
Rozhodčí: Kovář, Dočkal. Čas: 79 minut.
Šternberk – Ostrava 2:3 (23, -17, -18, 18, -12)
Rozhodčí: Dočkal, L. Grabovský. Čas: 103 minut.
Olomouc – Olymp 3:0 (20, 21, 22)
Rozhodčí: L. Grabovský, Kovář. Čas: 67 minut.
Šternberk – Olymp 2:3 (17, -22, -14, 16, -12)
Rozhodčí: Pecháček, Pavelek. Čas: 98 minut.
Olomouc – Ostrava 3:1 (-24, 14, 18, 18)
Rozhodčí: Pavelek, Pecháček. Čas: 91 minut.

Sestava Olomouce: Mátlová, Nachmilnerová, Sajdová, Gregorová, Viestová, M. Janečková, Dedíková, Chalcarzová, Honková – libero Maléřová.

Sestava Šternberka: Hrabalová, Holásková, Piňosová, Baďurová, Halamíčková, Dřímalová, Sochorcová, Šenková – libero Hronová.

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky vyhrály domácí pohárový turnaj"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..