Výjezd fanklubu Chelsea

Jediný oficiální fanklub Chelsea FC v České republice – Supporters club Olomouc, uspořádal před pár týdny výjezd na utkání Chelsea FC proti Swansea City. Sraz před odjezdem na letiště do Brna byl v naší oblíbené hospůdce Radegast, kde se k nám připojil člen z Pardubic a zároveň jsme se posilnili Radíkem na cestu do Londýna. V Brně doplnili naši skupinu dva příznivci se Zlína a mohli jsme vyrazit.

Po necelém dvojhodinovém klidném letu se objevily břehy staré dobré Anglie s ústí Temže. Přiletěli jsme na letiště Stansted, které je 55 kilometrů vzdálené od Londýna. Cestu z letiště do města jsme absolvovali ve vlaku směr na nádraží Liverpool street, a poté nastoupili do metra na červenou linku Central line směrem na stanici Hanger Lane, kde jsme se ubytovali v hotelu Premier Inn.

Po nezbytných procedurách jsme vyrazili do místního Hunters sport baru, kde jsme ochutnali místní pivní moky a seznamovali se s místním prostředím.

Den D nastal v sobotu, kdy jsme se všichni těšili na zápas se Swansea a odjeli jsme metrem na stanici Fulham Broadway. Po pár metrech po Fulham Road se objevil svatostánek Stamford Bridge. Každý z nás si vyfotografoval stadion a okolí, a poté jsme nakupovali v místním Megastore dresy, šály a jiné prezenty.

Pak jsme se vydali do místní hooliganské hospůdky, kde jsme se posilňovali zlatavým mokem a nasávali předzápasovou atmosféru. V rámci bezpečnosti angličtí „bobíci“ vše zvládali na jedničku, i příznivci obou klubů byli ready a s námi se těšili na utkání.

Většina z nás vstoupila do našeho vysněného svatostánku poprvé a místa jsme měli vedle třítisícového kotle hostů, kteří fandili svým po celý zápas i za nepříznivého stavu.

Po pomalém rozjezdu se začal stroj jménem Chelsea roztáčet na plné obrátky, a první branku dal Torres, který se však pak nechal vyloučit jinak měl chuť těch gólu dát víc. Druhá branka nečekala dlouho a Ramires potvrdil svoji formu a vedli jsme 2:0. Do druhého poločasu jsme úspěšně bránili útoky hostí a podnikali rychlé výpady do odkryté obrany hostů.

Po pěkném sólu Anelky zakončené střelou do břevna, přidal třetí branku opět Ramirez. Početná skupina fanoušků hostů se dočkala čestného úspěchu a po standardní situaci snížili na 3:1 (Petře, kde jsi opět stal, že jsi neměl chuť skočit po míči a celý zápas jsi se ani nezapotil?). Poté nastoupili hráči z lavičky Malouda, mladík McEachran a uzdravený slon Drogba. Posledně jmenovaný dal v nastaveném čase čtvrtou branku a upravil skóre na konečných 4:1.

Po utkání jsme se potkali se zraněným Essienem a pořídili nezbytné foto a poté zašli oslavit vítězství do místní hospůdky, kde měli přístup jen domácí fans. Večer jsme se přesunuli do místní české hospůdky na dobré plzeňské a celý náš fanklub to tam dobře oslavil.

V neděli jsme absolvovali turistický okruh po místních památkách a polovina z nás zašla na další utkání Premiér lague Queens Park Rangers proti Aston Ville. Utkání skončilo smírně 1:1, a jediný smutný z toho byl Green, ale snad příště vyhrají při jeho další návštěvě na ostrovech. Jako vždy večer proběhl po kulturní stránce na výbornou a spát se šlo až někdy po půlnoci.

V pondělí po poslední vydatné snídaní jsme se přemístili na letiště a odletěli směr Brno a posléze do naších domovů. Tento výjezd byl pro většinu z nás první a snad ne poslední. Po celou dobu bylo krásné počasí a Londýn nám otevřela svoji náruč. Další výjezd dle možností bude na ligu mistrů do Leverkusenu, ale to je zatím jak se říká zatím ve hvězdách.

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

1 Komentář v článku "Výjezd fanklubu Chelsea"

 1. Jaroslav Štěpánek | 31 května, 2017 at 09:08 | Odpovědět

  Chci se s vámi podělit o svůj zážitek. V roce 2015 mi bylo 60 let a jako dárek jsem dostal možnost jet do „Londýna na zápas Chelsea v Stoke City. Do Londýna jsme přiletěli
  den před zápasem a večer jsme byli pozváni do hotelu kde se hráči Chelsie soustřeďují před zápasem. Tam jsem obdržel fotbalový dres Chelsea s podepsanými hráči z rukou Petra Čecha. Druhý den po prohlídce Londýna jsme večer dorazili na stadion Chelsea
  a v krásné fotbalové atmosféře jsme slavili výhru nad Stoke. Po příjezdu domů jsem si
  pořádně prohlédl darovaný dres s podpisy hráčů a hned jsem přes internet začal zjišťovat, kdo se mi na dres podepsal. Mám tam 22 podpisů, ale do dnešního dne se mi jich podařilo rozluštit 14. Tak mám velkou prosbu. Potřeboval bych od nějakého
  velkého fandy Chelsea, jestli nemá podpisy hráčů od roku 2015 až 2017.Napište mi na
  bacastepanek @ seznam.cz .

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..