Vyrůbalík: Proti Chomutovu je každá výhra vynikající

Kapitán, obránce, útočník i autor vyrovnávací trefy na 6:6. To všechno stihl během zápasu s Chomutovem Martin Vyrůbalík. Mora v zápase dvakrát prohrávala o tři góly, přesto vyválčila dva body. „Zápas jsme nezabalili a šli do toho pořád naplno,“ říkal Vyrůbalík.

Takové obraty se často nevidí. Prohrávali jste 3:6 a nakonec berete dva body…

I během druhé třetiny jsme prohrávali o tři góly. Ve třetí části to opět vypadlo beznadějně, ale je vidět, že jsme to nezabalili. Dali jsme nějaké šťastné branky. Byla tam dorážka a pak i to nahození od Lhoťáka, které tam spadlo.

Jak chutná takové vítězství?

Proti Chomutovu je každá výhra vynikající. Hlavně pro mě, já jsem hrál všechno možné a ještě jsem byl kapitán (smích).

Nastoupil jste na levém křídle. Vyhovuje vám tento post?

Moc času zvyknout si jsem neměl. Už jsem hrál křídlo v Havlíčkově Brodě. Předtím jsem tak dva tréninky trénoval. Člověk se musí trošku více orientovat. Sice brání jako „levaso“, ale není to pokaždé stejné. Z pozice beka je to podle mě jednodušší. Zvyknout si na útok trošku trvá. Taky jsem měl pár věcí, kdy jsem nevěděl co a jak. Dostali jsme ale jenom jeden gól, takže jsme to zvládli.

Vyrovnávací brance na 6:6 předcházela zvláštní situace. Na ledě měla Mora velkou převahu.

Moje střela zlomila jejich hráči hokejku a musel tedy hned střídat. My jsme hráli power-play, takže v tu chvíli to bylo šest na dva. Puk byl za brankou a já viděl, že tam nikdo není a sjel si. Benzín (Michal Černý) mi to krásně dal. Kdybych to netrefil, tak nevím co bych dělal.

Byli jste před nájezdy nervózní?

Šli jsme do nich s lehkostí, protože jsme dotáhli tříbrankové manko a šlo to vidět, protože kluci je řešili jednoduše. Upravený pruh nebyl ani moc široký a nebylo to moc pro útočníky, ale zvládli to dobře.

Chomutov ztratil vyhraný zápas. Čím jste je zlomili?

Každé mužstvo, když vede o tří góly tak podvědomě zvolní. Nám pomohly šťastné branky. Nevím, co se jim honilo v hlavách. My jsme zažili něco podobného v Chrudimi. Taky jsme vedli o tři góly a málem prohráli.

Gólu mohla dát Mora daleko víc. Šance na ně byly…

Hodně to skákalo kolem branky. Padlo i tak hodně gólů. Zápas se musel divákům líbit.

Hrálo se hodně do těla. Šlo o vyhrocený zápas?

Hokej se hraje do těla a proti Chomutovu kór. Nebylo tam ale nic zákeřného. Fauly rozhodčí potrestal. Nebylo to nijak zvlášť vyhecované.

Radim Kucharczyk „vyfasoval“ v zápase 16 trestných minut. Nedomlouvali jste mu, ať hraje více v klidu?

Je to zkušený hráč musí si to v hlavě srovnat sám. Utekly mu nervy dostal desítku.

Máte tři zápasy bez prohry. Muže vás to nakopnout k delší sérii.

Kéž by. Žádnou větší šňůru jsme letos neměli. Jedeme do Ústí nad Labem, kde jsme dokázali vyhrát. V této skupině ale není žádný lehký zápas.

Foto ze zápasu ZDE.

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Vyrůbalík: Proti Chomutovu je každá výhra vynikající"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..