Vysokoškolačky mají pátou výhru

Olomoucké basketbalistky v sobotním podvečeru ve své hale hostily TJ Sokol Pečky. Proti Středočeškám se ve 13. kole dočkaly páté výhry v 1. lize.

SK UP Olomouc – TJ Sokol Pečky 66:50 (15:17, 35:26, 47:40)

Vysokoškolačkám se v letošní sezoně zatím nedaří dle představ, v dosavadních dvanácti kolech nasbíraly čtyři výhry. Sokol Pečky na tom není o mnoho lépe a vzhledem k souběžně hrané Ženské basketbalové lize nemohl počítat ani s výpomocí sester Šípových z nejvyšší soutěže. To však neznamenalo, že by Pečky rezignovaly na dobrý výsledek a v první čtvrtině těžily z malého soustředění domácích. Ty se probraly až ve druhé čtvrtině, kdy výrazně zpozorněly v obraně, příchodem Pochobradské ožily pod oběma koši a výsledkem bylo otočení z 21:22 na 30:22. „Soupeři nepřijely hráčky, které pendlují z ŽBL, což ovlivnilo celý první poločas,“ souhlasil trenér domácích Karel Hůlka a přidal vysvětlení: „Je to vždy výhoda soupeře, protože tam bylo hrubé podcenění z naší strany, nevůle bránit a nevůle zlomit soupeře hned na začátku.“

Po přestávce se Vysokoškolačky mohly dál spolehnout na obranu, v útoku si ale nedokázaly vytvořit odkrytou střeleckou pozici a mohli jen spoléhat na stejné problémy Peček. Do poslední čtvrtiny si donesly sedmibodové vedení, které zkušené hráčky v čele s rozehrávačkou Pilátovou dovedly k vítězství. „V šatně jsme si řekli, že musíme soupeře ubránit na co nejnižší body, to se nám povedlo. Zaplaťpánbůh za to, protože útok byl stejně špatný jako v prvním poločase. Obranou jsme naštěstí vše zvládly, takže výsledkově jsem spokojený, ale herně to bylo slabší,“ uzavřel trenér kouč SK UP Karel Hůlka.

Rozhodčí: Doležal, Vyplel. Fauly: 11:14. SK UP Olomouc: Hůlková 10, Horáková 8, Procházková 10, Svobodová N., Svobodová G. 4, Stupňánková 6, Zapletalová 4, Pilátová 7, Inochovská 8, Pochobradská 9. Trenér Karel Hůlka.

Foto: Miloslav Jančík

Okomentuj jako první článek "Vysokoškolačky mají pátou výhru"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..