Vzhůru na Kosíř! Nový ročník Velké ceny vytrvalců začíná

Jako tradičně odstartuje další, v pořadí již 36. ročník běžeckého seriálu Velká cena vytrvalců Olomouckého kraje od slatinických lázní. Tamní Zimní běh přes Kosíř, který se uskuteční v sobotu 9. ledna, je dokonce ještě o jeden rok starší než jeden z největších seriálů vytrvalostních běhů u nás. Letošní Velká cena vytrvalců připravila pro své účastníky a příznivce několik změn, především v systému bodování a ve skladbě ženských kategorií.

Velká cena vytrvalců Olomouckého kraje, kterou pořádá TJ Liga stovkařů Olomouc, má v roce 2016 celkem 56 dílů, tedy o dva méně než vloni. Přibyly v ní dva závody (Náměšťská desítka a Hanácká kojetínská desítka), naopak čtyři podniky ze seriálu vypadly (Jarní běh, Běh na Sokolí vrch, Nemojská pětka a Ostravský maraton). Další změnou je úprava bodování: nově se bude hodnotit všem účastníkům jejich dvacet nejlepších výsledků plným bodovým počtem (vloni to bylo patnáct závodů), za další starty pak dostanou dva bonifikační body oproti dosavadním třem.

Citelnou změnu zaznamenaly také ženské kategorie, které nyní kopírují své mužské „protějšky“ – soutěžit tak spolu budou ženy do 39 let, od 39 do 49 a nad 50 let. „Je to dáno především tím, že běžkyně třicátnice svým mladším kolegyním většinou bez problému výkonnostně stačí, není tedy třeba je dávat předčasně do veteránského ‚důchodu‘, jak tomu bylo doposud, kdy nejmladší kategorie končila již ve 34 letech,“ vysvětluje za organizátory Adam Fritscher z olomoucké Ligy stovkařů. „Zároveň tím také reagujeme na chvályhodný zvýšený zájem dříve narozených závodnic o účast v celé soutěži. Byli bychom rádi, kdyby i běžkyně, které už před pár lety dovršily padesátku, mohly rovnocenně bojovat v odpovídající věkové kategorii,“ doplnil Fritscher.

První zastavení 36. ročníku Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje obstará jako obvykle populární a vždy kvalitou i počtem borců skvěle obsazený Zimní běh přes Kosíř. Ten odstartuje v sobotu 9. ledna v 11 hodin od areálu Lázní Slatinice a zavede běžce na vrchol „hanáckého Mont Blancu“ Kosíře a zase zpět. Jeho součástí je rovněž Dětský zimní běh, jenž začne prezentací v lázních již od 9 hodin a je určen od nejmenších dětí až po dorostence. Součástí celého běžeckého dne ve Slatinicích bude opět také bohatá tombola a občerstvení.

Okomentuj jako první článek "Vzhůru na Kosíř! Nový ročník Velké ceny vytrvalců začíná"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..