Záchranářské souboje s Technikou Brno

V sobotu 15.6. se odehrály velmi důležité zápasy v boji o setrvání v nejvyšší tuzemské baseballové lize. Skokani zatím nevyhráli ani jedno utkání v baráži a potřebovali konečně získat body do tabulky. Naprosto stejně na tom byl i jejich soupeř Technika Brno. Počasí si pro hráče připravilo tropické teploty a tato skutečnost ovlivnila i návštěvu na tribunách.

V prvním zápase Hanáci začínali netradičně jako hosté. Startujícím nadhazovačem Techniky byla hrající legenda Martin Střítecký a většinou jej mohou diváci vidět za domácí metou. Olomouckým startérem byl Mason Felt. Střítecký vyoutoval všechny tři pálkaře, Felt „okopíroval“ svého kolegu a nepřipustil žádné komplikace na začátku utkání. Ondřej Schwarz a Mason Felt odpálili hit, ale jejich kolegové je nedokázali napodobit. Olomoucký nadhazovač házel ve velké tempu a nedovolil týmu z Kraví hory se výrazněji prosadit. Japonský hráč Koichi Park odpálil hit při svém posledním utkání v hanáckém dresu. V čtvrté směně Technika odpálila dva hity, ale obrana nepovolila soupeři skórovat. Na začátku šesté směny Skokani konečně skórovali a připsali si na své konto tři doběhy. Bylo to zásluhou dobrých odpalů a jednou pomohla i chyba soupeře. Technika na tento vývoj dokázala reagovat a jednou skórovala. I v osmé směně se Skokanům po sérii hitů podařilo bodovat. Před poslední směnou, která se nakonec ukázala jako klíčová pro celkový výsledek, na tabuli svítilo skóre 5:2 pro Olomouc.

Fabrizio Minardi byl dalším nadhazovačem Skokanů a představil se na kopci již v osmé směně. Technika se ve směně poslední více prosazovala a utkání se začalo otáčet. V této směně rozhodčí vyhlásil out na domácí metě a poté svůj výrok z nepochopitelných důvodů odvolal. Olomoucký trenér sáhl ke změně, ale bylo již pozdě. Technika vyrovnala na 5:5 a šlo se do nastavení. V nastavení se vždy začíná s dvěma běžci na metách, aby se rychleji dosáhlo bodu. Skokanům se bohužel nepodařilo skórovat, protože místo úlivky (zkráceného odpalu) se rozhodli pálit. „Domácí“ Technika v nastavení také nedokázala bodovat a utkání pokračovalo. V další směně si Olomoučané vypili kalich hořkosti až do dna, kdy jejich pálkař sice odpálil dobrý míč, ale hostující obrana zahrála dvojout. Ani v této směně žádný tým nebodoval a šlo se do třetího nastavení. Ve dvanácté směně se i přes počáteční problémy podařilo Skokanům obsadit mety. Pak nejlepší pálkař odpálil dlouhý míč, který brněnská obrana se štěstím zahrála. Následně Technika obsadila všechny mety a s olomouckým celkem to vypadalo velmi zle. Michal Gonzalez držel naděje dlouho, ale nepodařilo se mu utkání dovést do šťastného konce. Běžec ze třetí mety kradl domácí metu a Gonzales na tuto skutečnost nedokázal reagovat.Skokani prohráli 5:6, ačkoliv skoro celé utkání vedli a šli si za vítězstvím. Mason Felt odehrál další velké utkání, kdy velmi dobře házel a byl i nejlepším pálkařem.

Druhé utkání se odehrálo v pozdním odpoledni, neboť první utkání bylo velmi dlouhé. Startujícím skokanským nadhazovačem byl Ondřej Schwarz a Technika Brno nasadila na kopec levorukého nadhazovače Michala Kočího. Již od první směny se hostující Technika dostala do výrazného vedení. Velmi brzy došlo ke střídání olomouckého nadhazovače a na kopec se dostal Pavel Schwarz. Ale ani tento hráč nedokázal zastavil bodový přísun brněnského týmu. Po třetí směně domácí prohrávali 10:1 a opět střídali svého nadhazovače. Jiří Šimek se po dlouhé době dostal na kopec a byla to dobrá volba. Částečně zastavil inkasování bodů, navíc se Olomouci začalo více dařit na pálce a v páté směně třikrát skórovala. Osmá směna ukončila celé utkání, neboť Skokani dostali šest bodů. Jiří Šimek odešel z kopce a vystřídal jej Fabrizio Minardi. Finální výsledek 4:17 byl pro domácí tým dost nelichotivý.

Těmito zápasy uzavřeli Skokani extraligovou část baráže. Nepodařilo se jim vyhrát ani jedno z šesti utkání a v dalších části to budou mít velmi těžké. Pokud chtějí i nadále setrvat v nejvyšší lize, musí všech zbylých osm zápasů vyhrát.

Fabrizio Minardi a Koichi Park odehráli své poslední zápasy za olomoucký celek. Koichi Park se se svým působením na Hané rozloučil skutečně impozantně – po dlouhém prvním sobotním zápase vyměnil běh po hřišti za běh olomouckými ulicemi v rámci Mattoni 1/2maratonu. Vzhledem k panujícímu počasí byl tento jeho výkon obdivuhodný.

Text: Martin Poledna.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Záchranářské souboje s Technikou Brno"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..