Olomoučtí závodníci absolvují v Příbrami časovky a závod do vrchu

Michal Brázda (uprostřed)

Michal Brázda (uprostřed)

Cyklistický tým MAPEI Cyklo Kaňkovský vstupuje do závěrečných bojů letošní silniční sezóny mládeže a žen. Olomoučtí závodníci absolvují v Příbrami časovky a závod do vrchu a tím bude završen letošní Český pohár na silnici. V předposledním dějství na cestách v okolí Litoměřic se opět blýskli především mladí nadějní žáci a kadeti. Dvě zlaté medaile si odvezl mladší žák Pavel Bittner, stříbro a bronz Albert Solař a svůj debut na stupních vítězů měl i stříbrný Matěj Grygar. Tito olomoučtí závodníci, doplněni Adamem Kaňkovským, kteří závodí v nejmladší kategorii 10-12letých, jsou velkým příslibem pro  trenéra Jiří Kaňkovského a manažera Romana Brandýse pro následující období.

V Chudoslavicích u Litoměřic se vedlo i zkušeným cyklistům MAPEI Cyklo Kaňkovský. Suverén letošní sezóny kadetů Michal Brázda potvrdil své dominantní postavení a dvakrát zvítězil. Skvěle ho doplnili Lukáš Janík i Jakub Kleveta, kteří byli vždy v první dvacítce.

Stejně jako kadet Michal Brázda, tak i žena Veronika Bláhová si odváží dvě vítězství. Medailové žně doplnil druhým místem junior Luděk Lichnovský, Tomáš Pudl dojel v jízdě proti chronometru druhý. Olomoučané se tak opět stali hodně úspěšným oddílem v počtu medailových umístění.

Výborné je i postavení olomouckého týmu MAPEI Cyklo Kaňkovský v žebříčku Českého poháru. Vítězství již nikdo nesebere kadetu Michalu Brázdovi i ženě Veronice Bláhové. V kadetech je úspěchem i umístění v první polovině 126hlavého pelotonu pro 20.Jakuba Wagnera, 31.Jakuba Klevetu i 41.Lukáše Janíka, vítězství v prvním závodě Českého poháru si letos připsal Jan Kaňkovský. Ve starších žácích patří 12.příčka Jiřímu Servusovi. Vloni velice úspěšná sesterská dvojice dvojčat Kaňkovských přestoupila letos do starší kategorie kadetek. Zde byť nedosáhly na nejvyšší příčky, tak i 7.místo Sáry Kaňkovské a 9.pozice Emy Kaňkovské v celostátním hodnocení je lichotivá. Za juniorky startovala Tereza Pruknerová a té patří deváté místo. Mírně ve stínu minulých let dopadli letošní junioři. Luděk Lichnovský plnil reprezentační povinnosti a proto málo odjetých domácích závodů mu stačilo na 11.místo. Kolegové junioři Adam Loveček, Tomáš Pudl, Rostislav Brokeš a Jan Muž obsadili v Českém poháru umístění v polovině startovního pole.

Barvy olomoucké stáje MAPEI Cyklo Kaňkovský jsou zastoupeny i v ostatních disciplínách spojených s cyklistikou. Roman Brandýs zvítězil v celoročním seriálu česko-polského Mezinárodního poháru v triatlonu ve své kategorii.

Michal Brázda si již také okusil elitní mužskou cyklistiku na brněnském autodromu a dojel při XTR cupu dokonce třetí. Vavříny posbírali závodníci MAPEI Cyklo Kaňkovský i při závodě horských kol na Priessnitzově padesátce.

Okomentuj jako první článek "Olomoučtí závodníci absolvují v Příbrami časovky a závod do vrchu"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..