Zemřela volejbalistka Alena Honková

Zdrcující zpráva přišla v sobotu z opavské nemocnice. Ve věku nedožitých třiadvaceti let zde po krátké zákeřné nemoci zemřela hráčka SK UP Olomouc Alena Honková.

Na konci loňského roku u ní propukla náhlá a nečekaná choroba – plicní embolie. V pátek 4. ledna se její stav prudce zhoršil a byla převezena na jednotku intenzivní péče opavské nemocnice. „Všichni ale stále věřili, že její zdravý kořínek a síla mladé sportovkyně nad záludnou nemocí zvítězí. O den později však svůj poslední zápas Alena Honková prohrála.
V našich vzpomínkách zůstane vždy tou veselou bezstarostnou společnicí, která kolem sebe šířila radost a optimismus. Nikdy nezapomeneme,“ uvedl mluvčí klubu Adam Fritscher..

Alena Honková přišla do Olomouce v květnu roku 2007, kdy přestoupila ještě v dorosteneckém věku z VK Kylešovice. V Olomouci, kde působila na postu blokařky a později i smečařky a také zde studovala střední a vysokou školu, patřila už do týmu, jenž v roce 2008 vybojoval druhé místo v extralize a o rok později třetí příčku.

Postupně se propracovala do užšího kádru prvního týmu, což jí vyneslo také pozvánku do české juniorské reprezentace, se kterou hrála v roce 2009 i na mistrovství světa v Mexiku. Se svým mateřským oddílem slavila předloni stříbrné ligové medaile a vloni bronz, k oběma cenným kovům už aktivně pomáhala i svými výkony na hřišti.

Okomentuj jako první článek "Zemřela volejbalistka Alena Honková"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..