Zora proti Bratislavě létala vysoko. I bez křídel

Utkání 14. kola interligy házenkářek mezi Zorou a ŠKP Bratislava bylo duelem dvou týmů, které před týdnem herně selhaly. Pokud lze označit výkon Zory proti Mostu za překvapivý výbuch, ještě větší detonací byla porážka ŠKP na půdě posledního Jindřichova Hradce. Po sobotním výhře Zory 27:19 je jasné, že hlubší krize trvá u slovenského celku.

FOTOGALERIE ze zápasu ZDE

Na Zoře panovalo před utkáním velké očekávání jaký soupeř na Hanou přijede. Bude to ŠKP v podzimní formě, kdy patřil mezi první pětku interligy, nebo to bude zlomený tým, který po zimním odchodu organizátorky hry Beňuškové do Mostu propadl v Jindřichově Hradci. Už první poločas a vedení domácích o čtyři branky ukázal, že bratislavský celek vypadl z podzimní role. „Z naší strany to byl až na určité úseky jen odvar házené. Bohužel musím konstatovat, že opět jako v Jindřichově Hradci jsme odešli nejen psychicky, ale i fyzicky, a z toho pramenilo i mnoho chyb, po kterých nás soupeř nekompromisně potrestal,“ přiznal trenér ŠKP Bratislava Peter Olšovský a pokračoval: „Co se týká hry spojek, tak nám velmi chyběla úspěšnost, měli jsme nějakých 27 střel a z toho jen pět branek, to je žalostně málo. Ne jen to však bylo rozhodující, ale i psychická labilita našeho družstva. Snad jen v úvodních pěti minutách jsme dokázali, že umíme hrát, ale to je žalostně málo. Pak přišel opět nějaký zkrat a dostávali jsme góly po našich chybách. Disciplína nás opět zklamala.“

Nelze však za vysokou výhrou Zory hledat jen počínající krizi v týmu bratislavského mistra. Dámy předvedly zápal pro hru i odhodlání a bojovnost, kterou nahrazovaly občasný chaos v postupném útoku. „Výkon byl diametrálně rozdílný oproti minulému týdnu. Myslím, že si holky něco vyříkaly mezi sebou bez trenérů a začalo to šlapat. Nasazení a větší vůle po vítězství dnes rozhodla. Nevyvarovali jsme se některých chyb v útočné fázi, ale nahrazovali jsme to obranou, ta nám klapala,“ těšilo domácího kouče Libora Malínka.

Za pozornou a tvrdou obranou, ve které byly základními kameny Vocilková se Spíchalovou předváděla další výkon reprezentačních kvalit brankářka Barbora Raníková. „Bára Raníková chytala výborně, v první půli to byl famózní výkon. Maličký náskok nám vzrostl už v prvním půlce, takže jsme šli do šaten s větším klidem než soupeř a ve druhé půlce jsme už převládali i fyzicky, kdy se nám dařily zakončovat nejen rychlé útoky, ale dařil se nám i postupný útok a náskok jsme si udržovali. S výkonem jsem tedy spokojený a oproti minulému týdnu šel velice nahoru,“ dodal olomoucký trenér.

Až další kola však ukážou o jak velký vzestup ve hře Zory půjde. V dalším kole zajíždějí do Veselí, kde se jim v posledních letech nedaří. Navíc je trápí problémy s křídly, kdy po loňském exodu a podzimním zraněním zůstalo v týmu jediné zdravé klasické křídlo v podobě Martiny Huráňové. „Martina dnes měla střelbu snad dvacet ku čtyřem, ale cením si toho, že se do střelby cpe a neodradí ji, když nedá jednu šanci. Školková chytala výborně, ale mohla dát klidně o pět šest branek více a skóre mohlo být jiné. Ale jsem s Martinou Huráňovou spokojený. Nalevo máme z Otrokovic Remešovou, která má ale problém se zády, takže předěláváme na křídlo ze spojky Samcovou, protože už nemáme kde brát. To, že nepromění, ji tedy nemohu vyčítat, protože je spojka a nemá techniku střelby. Dnes ale byla výborná v obraně, to je její klad. Křídla už ale nemáme kde brát,“ přiznává Libor Malínek.

Okomentuj jako první článek "Zora proti Bratislavě létala vysoko. I bez křídel"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..