Zora proti Mostu: všechno nebo nic

Až úplně poslední kolo základní části interligy rozhodne o tom, jestli bude pro olomoucké házenkářky sezona úspěšná nebo ne. V domácím prostředí musí porazit Most, aby si zajistily účast v play-off.

Jak připomněl klubový web, bude to jubilejní dvousté kolo WHIL a vzhledem k tomu, že DHK Zora Olomouc patří k zakládajícím členům, kteří soutěž během devíti let neopustili, může slavit kulaté jubileum také. Aby bylo co slavit, k tomu stačí jediné – porazit Most.

Ten je sice v interlize nováčkem, ale výsledky v jarní části soutěže i bilancí deseti výher a patnácti porážek patří k největším překvapením tohoto ročníku. „Most šel po novém roce hodně nahoru a myslím, že to bylo způsobeno hlavně příchodem Beňuškové z Bratislavy, to pro ně byla velká posila. Družstvo dostalo příchodem střední spojky systém, řídí rozehrávku a jejich výkon šel nahoru. Doplňuje ji vysoká Martinková, která umí vystřelit z dálky. Tyto hráčky budou hrát prim, s nimi hra Mostu stojí a padá,“ jmenuje dvě nejvýraznější osobnosti v celku soupeře kouč DHK Zora Libor Malínek.

Zora si v minulých zápasech zkoušela zažít osobní obranu na jednu či dvě hráčky soupeře a lze očekávat, že po podobné zbrani mohou Dámy sáhnout i v případě Beňuškové. „Nebudu prozrazovat naši taktiku, ale největší zbraň je zřejmě eliminovat Beňuškovou,“ připustil Libor Malínek.

Zora už se letos s Mostem dvakrát poměřila, vždy na půdě soupeře a v obou případech z tohoto srovnání vyšla s výraznou porážkou – 22:29 v interlize a 27:33 v Českém poháru. „V poháru jsme odehráli nevydařené utkání, nebyla tam před svátky ani motivace, bylo to vlažné. V lednu jsme chtěli uspět více, ale zažili jsme vlastně první zápas po příchodu Beňuškové a byla tam velká euforie jak divácká, tak družstva a tam nás určitě přehráli,“ vzpomínal Libor Malínek.

Dámy se však musí zaměřit i na to, aby největším soupeřem nebyly samy sobě, jako tomu bylo v posledním domácím utkání s Pískem, kdy jejich hru poznamenala nervozita z tíhy okamžiku a křeč. „Družstvo držíme v klidu, samozřejmě hrajeme o play-off, ale říkám holkám, ať to v hlavách nemají. To bylo v předchozích utkáních vidět, takže celý týden jim ordinujeme, ať hrají to, co umí. Myslím, že v družstvu je dobrá atmosféra a holky jsou na posledním tréninku v pohodě,“ hlásil olomoucký kouč.

Dámy by mohly postoupit do play-off i v případě porážky s Mostem, to by ale musel Písek doma prohrát s Veselím nad Moravou. To sice není až tak nepravděpodobné, veselským Panenkám jde stále o třetí místo v interlize a případnou výhodu domácího prostředí v play-off se Zlínem, nelze na to však spoléhat. Utkání v hale Zory se hraje v sobotu od 18 hodin.

Okomentuj jako první článek "Zora proti Mostu: všechno nebo nic"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..