Zora se ve Veselí trápila

Olomoucké házenkářky měly před sebou v 15. kole interligy velkou výzvu – uspět na hřišti tradičního rivala z Veselí. Po brzkém zranněí brankářky Raníkové, jednoznačném průběhu a porážce o šest branek se však vracely na Hanou s prázdnou.

HC Britterm Veselí n. Mor. – DHK Zora Olomouc 29:23 (14:9)

Veselí před letošní sezonou opustila kanonýrka Helena Štěrbová a stárnoucí sestava Panenek už nebudí tu hrůzu jako v minulých dvou letech. Zora se však musí více zabývat řešením vlastních problémů, mezi kterými ční jediné zdravé křídlo.

Zora zažila otřes hned v úvodu, kdy po srážce s Terezou Chmelařovou musela se zraněním kolena odstoupit brankářka Barbora Raníková a ze souboje s legendární gólmankou Lenkou Černou tedy sešlo. Pro Zoru to byla dvakrát škoda, protože Raníková chytá letos v excelentní formě a na jejím výkonu chtěla Zora stavět svůj případný úspěch. „Zranění Raníkové pro nás bylo velké oslabení, protože má velké kvality a v poslední době chytá ve velké formě. Irča Kozáková nechytala vůbec špatně, rozhodně nezklamala, ale Veselí bylo proti ní ve větší střelecké pohodě a víc si dovolilo. My jsme asi měli v hlavách, že za námi v bráně nestojí Bára a to se odrazilo na našem výkonu v prvním poločase,“ přemýšlel trenér Zory Libor Malínek. Veselí si ještě do přestávky vystřílelo pohodlný pětibrankový náskok a Dámy v poločase přemýšlely kudy by mohla vést cesta k obratu.

Recept pro druhou půlku zněl překvapit zkušené domácí spojky dvojitou vysunutou obranou na Kočí a Flekovou. Tím však nutně vzniká více prostoru v křídelních prostorech a Veselí dobře vědělo, jak je využít. „Veselí je zkušený tým, udržovalo si náskok a v okamžiku, kdy se nám podařilo stáhnout rozdíl na tři čtyři branky, vždycky přišla hrubá chyba v obraně a dostávali jsme laciné góly,“ mrzelo olomouckého kouče.

Zora se navíc nemohla spolehnout na šíři palebné síly, střelecky se výrazněji projevovala jen trojice jmen, což na úspěch nemohlo stačit. Osm branek Fabíkové a šest Ružičkové s Huráňovou jsou sice dobrým počinem, ale žádná spoluhráčka se k nim nepřidala. „Střelecky nás držela tato trojice, dobré utkání odehrála i Anička Gebre Selassie, kromě dvou branek na ni byly i tři sedmičky a dvě vyloučení. Bohužel Verča Hejtmánková měla problémy s rukou, takže nemohla moc střílet a delší dobu nás trápí díra na levém křídle. Tentokrát jsme ale vybouchli i na pivotu, kde se nám vůbec nedařilo. Hlavní příčiny porážky tedy vidím v problémech na levém křídle a na pivotu,“ dodal olomoucký trenér Libor Malínek.

Nejlepší střelkyně: Súkenníková 7/3, Fleková 6/2 – Fabíková 8, Růžičková 6/3 a Huráňová 6/3. Rozhodčí: Haščík, Oťapka. Sedmičky: 6/4:8/6. Vyloučení: 4:3. Diváci: 290.

DHK: Raníková, Kozáková – Fabíková 8, Růžičková 6/3, Huráňová 6/3, Gebre Selassie 2, Kubáčková 1, Hejtmánková, Kulíškovou, Vocilková, Remešová, Samcová, Severová, Spíchalová. Trenér Libor Malínek.

Okomentuj jako první článek "Zora se ve Veselí trápila"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..